ماندگاری ویروس کرونا

مقاله ای در سایت یو اس تو دی منتشره شده که خلاصه آنرا برایتان نقل می کنم:

براساس یک مطالعه جدید ، ویروس کرونا می تواند در ذرات موجود در هوا به مدت چند ساعت و در برخی از سطوح تا سه روز باقی بماند. مطابق با اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) ، ویروس بین افرادی که از طریق قطرات تنفسی بسیار شبیه به سرماخوردگی یا آنفولانزا در تماس نزدیک هستند ، گسترش می یابد. CDC گفته است كه احتمالاً انتقال COVID-19 از محصولاتی یا بسته بندی هایی كه طی مدت روز یا هفته ها ارسال می شود ، خطر بسیار کمی دارد. اما مطالعه ای که روز سه شنبه در ژورنال پزشکی نیو انگلستان منتشر شد ، نشان داد که ویروس زنده می تواند تا سه ساعت بعد در هوا ، تا چهار ساعت روی مس ، تا چهار ساعت روی مقوا و تا دو تا سه روز در پلاستیک و فولاد استیل شناسایی شود.

معنی این حرف این است که اگر مثلا کسی که به ویروس کرونا آلوده است عطسه ای بزند یا در موقع حرف زدن بزاق دهانش به روی نرده آهنی یا سطحی پلاستیکی بیفتد، تا دو روز آن محل آلوده میتواند دیگران را گرفتار ویروس کرونا نماید.

مثلا شما یک بسته پستی را از پستچی دریافت می کنید غافل از آنکه در روز گذشته یکی از کارمندان بیمار به آن دست زده و بدون آنکه متوجه باشد انرا آلوده کرده باشد. همینطور اسکناس و کارت های بانکی اگر بدست فروشنده داده شود.

فقط این نیست که دست ندادن با مبتلایان به کرونا، ما در حاشیه امنیتی قرار می گیریم. خطر ابتلا به ویروس کرونا حتی از طریق هوا و تنفس نیز میتواند برای افراد سالم وجود داشته باشد. فرض کنید فردی در فضای آزاد عطسه کند، ویروسهای پخش شده در هوا اگر توسط دیگران از طریق تنفس جذب شوند کارش را ساخته اند.

اگر ادعای این مقاله درست باشد، اصلا قضیه این ویروس با ویروس های شناخته شده مثل آنفولانزا کاملا متفاوت خواهد بود. زیرا ماندگاری ویروس های دیگر حداکثر چند دقیقه است اما ویروس کرونا به این زودی ها دست از سر ما برنخواهد داشت.

منبع مقاله

 

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
2 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها