ماجرای اعدام یک پزشک

دکتر ابوالقاسم  رشوند سرداری، جراح و پزشک مجرب و متعهد بیمارستان «لقمان الدوله» تهران در حالیکه برای یاری مجروحان و آسیب دیدگان حمله ی رژیم به کردستان رفته بود،  در تاریخ 30 مردادماه 1358 در بیمارستان شهر « پاوه» دستگیر و چندین دقیقه پس از دستگیری به حکم  «صادق خلخالی» جنایتکار به همراه نه نفر دیگر  در پشت دیوارهای همان بیمارستان تیرباران شد.

«دکتر رشوند» از جمله پزشکان  فداکاری بود که وقتش را صرف طبابت و امداد به مردم مناطق محروم می نمود.

بعد از تیرباران دکتر داریوش رشوند سرداری، نامزد او بهمراه کارکنان بیمارستان «لقمان الدوله» تهران برای چندین روز دست به اعتصاب زدند و خواستار کشف حقیقت و پیگیری این جنایت شدند.

همسر ایشان بلیط او را در اختیار خبرگزاریها قرار داد که نشان میداد دکتر رشوند دقیقا دو روز پس از آغاز درگیری ها، از تهران به کردستان رفته بود و در بیمارستانی برای مداوای زخمی ها مستقر شده بود.

«صادق خلخالی»  برای توجیه حکم  صادره،  دکتر رشوند را عضو و فعال  «حزب دمکرات کردستان ایران» و «سازمان چریکهای فدایی خلق ایران» معرفی کرد و مدعی شد که دکتر دستور مثله کردن پاسداران مجروح را داده است و اضافه نمود که از برخی از یاران و همقطاران این دکتر چاقو کشف شد که نشانگر آن است که او مجرم است!!

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
1 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها