قوانین مسخره اسلامی

یکی از قوانینی که فقط در ایران باب است ، بحث مهریه است. همان طور که می دانید در ابتدای ازدواج مرد مبلغی یا مالی را به عنوان مهریه زن تعیین می کند . در صدر اسلام بنابر این بوده که این پول یا مال در همان هنگام عقد ازدواج به زن پرداخت می شده. درست نمی دانم از کی باب شد که این میزان مهریه با توافق زن و مرد تعیین و بصورت عندالمطالبه قرار می گیرد و هر گاه زن اراده نمود باید توسط مرد به او پرداخت شود. حالا اگر استطاعت نداشت با توجه به این که مبلغ به عنوان بدهی مرد تلقی شده و ثبت شده است در صورت به اجرا گذاشتن زن ، حکم بازداشت و زندانی شدن او قطعی است.

دقیقا یادمه در بحبوحه سال ۱۳۸۸ مهدی محودیان تعریف می کرد که یک جوان زندانی بابت مهریه در زندان را توسط گنده لات های زندان به یکدیگر اجاره می دادند( برای بهره برداری جنسی)!

اخیرا هم خبر دیگری توسط گویا نیوز منتشر شده که جوان ۳۰ سال بنام مهدی نریمانی برای ۲۵ میلیون تومان مهریه که ۴ سال هم زندان بوده ، در زندان فشافویه بدلیل عدم رسیدگی پزشکی درگذشت.

واقع سوال مهم اینه این چه قانون مسخره ایه که مثلا یک آدم که هیچی تو دنیا نداره تعداد زیادی سکه یا پول را مهر یک زن کند و او هر آن اراده کند بتواند او را به زندان بیندارد. حالا گیریم زندان هم افتاد . باز سوال اینه این بدبخت مگه تو زندان پولی بدست می آورد که بتواند با پرداخت آن آزاد شود؟

در کشورهای اروپایی تا آنجا که می دانم خبری از این مسخره بازی ها نیست هر دو طرف هرگاه اراده کنند جدا می شوند و میزان دارایی هم بطور منصفانه توسط دادگاه یا توافق با هم تقسیم می کنند.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
5 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها