فلان فلان شده، به تغییرات آب و هوایی فحش دادی؟

زمانی که ما خردسال بودیم کشورهای غربی برایمان مظهر آزادی و دمکراسی بود. بارها شنیده بودیم که در اروپا آنقدر آزادی هست که در هاید پارک لندن، گروههای مختلف مردم گرد هم جمع می شوند و به مسولین کشور از بالا تا پایین حمله می کنند. نه تنها مورد تهدید واقع نمی شوند بلکه پلیس هم مراقب هست کسی مانع تظاهرات و سخنرانی ها و اعتراضات آنها نشوند.

اما در یکی دو دهه اخیر تحولاتی در کشورهای غربی صورت گرفته که بیشتر آن ارزش های جوامع غربی خدشه دار شده و آزادی بیان جای خود را به سانسورهای اتوکشیده و مدرن داده است. مثلا در انتخابات اخیر امریکا، همه غول های فن آوری مثل گوگل، تیوتر، فیسبوک، یوتیوب و اینستاگرام و غیره صدای یک طرف را خفه کردند و حسابهای اشخاص را بستند و حتی خبرهای منفی علیه دمکراتها را از دیتابیس سرورهایشان حذف کردند.

مثلا شما الان در گوگل کلمه اسلیپی جو را سرچ کنید، با کمال تعجب می بینید همه عکس ها و ویدئوهای مربوط به اسلیپی جو حذف شده است. داستان به همین جا ختم نمی شود بلکه این گروه فاسد دارند خط قرمزهایشان را بیشتر می کنند و عملا آزادی بیان را از درون خالی می کنند. مثلا الان کسی بخواهد مسیحیت، یهودیت، و هر دین و آئینی را نقد کند اشکالی متوجه اش نیست اما اگر بخواهد اسلام را نقد کند فورا متهم به اسلامافوبیا یعنی اسلام هراسی میگردد.

یا مثلا دل شیر میخواهد اگر کسی بخواهد تغییرات آب و هوایی را قبول نداشته باشد و یا لااقل همان اندازه که مافیای رسانه ای دارند آنرا بزرگ جلوه می دهند بااهمیت نداند. چنان به سرش هجوم می آورند که گویی به کائنات توهین کرده، فلان فلان شده، حالا به کلایمنت چنج فحش دادی؟

مورد اخیر، واقعا مرزهای مسخره بازی را هم رد کرده و تبدیل به تهوع آور شده:

یک جوان معترض ایرانی که علیه ماله کشان حکومتی آهنگ رپ خوانده بود توسط دژخیمان رژیم در ایران دستگیر میشود. بعد در خارج کشور مزدوران رژیم تروریستی از این دستگیری استقبال می کنند و آهنگ رپ آن جوان را تهدید به مرگ خودشان تلقی کردند که مطابق مقررات کشورهای غربی، عملی ناپسند است و قابل تعقیب قانونی.

بعد من یک توئیت نوشتم که استناد به مقررات کشورهای غربی علیه یک جوان معترض ایرانی که زندگی اش توسط رژیم جنایتکار تباه شده غیرمنطقی است. جوانان ایران زیر سایه حکومتی هستند که جز زبان زور و تهدید و خشونت و مرگ، زبان دیگری بلد نیست.

من این توئیت را ساعت ۷ صبح نوشتم، ساعت ۷:۳۰ اکانتم را تعلیق کردند و خواستند آنرا پاک کنم که من قبول نکردم.

برایشان نوشتم بجای اینکه اکانت کسانی که موجب دستگیری آن جوان شده اند را تعلیق کنید، اکانت من را بخاطر اعتراض به آن مادرقحبه ها تعلیق می کنید؟؟

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
1 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها