فقط در حکومت فاشیستی مذهبی‌ ایران، سلطان ماسک به سایر سلاطینِ مفسد اقتصادی اضافه شد

در اخبار خواندم که مردِ جوانی در جلوی پارکینگ خانه‌اَش ـ در حال خالی کردن بسته های ماسک پزشکی بوده و توسط پلیس دستگیر شده و سپس ماموران با حضور در محل و بررسی‌های ابتدایی ـ اطمینان پیدا کرده که مرد جوان تعداد ۲۵۰ کارتن را که روی آن‌ها عبارتِ نفس نوشته شده ـ به داخل پارکینگ خانه‌اَش منتقل کرده است.

ماموران تعدادِ ۵۰۰ هزار ماسک پزشکی احتکار شده در انباری ساختمان کشف کرده و مشخص شده که طرف قصد داشته با احتکارِ آن و در زمان مناسب با قیمت بالایی ـ اقدام به فروش کند.

هنوز ده روز نشده که این کروناویروس‌ِ وَرپریده به جانِ ایرانیان اُفتاده و سلطانِ ماسک ـ به سایرِ سلاطینِ مفسدِ اقتصادی اضافه شد، این چنین رویدادِ کثیف و خطرناک فقط در حکومتِ فاشیستی ـ مذهبی‌ ایران اتفاق اُفتاده و این بار مستقیماً خودِ ایرانیان ـ مسئولِ این چنین حرکتِ زشت هستند، این روزها ماسک کمیاب می شود، محلولِ ضد عفونی کننده کمیاب می شود، ماسک و محلول و سایر اقلام ضروری ـ برای مقابله با این بیماری ـ قیمت آن چندین برابر می شود، چه کسی مقصرِ واقعی است؟!

یک جا خواندم؛ تا می شنویم زَنجبیل و لیمو ترش برای مبارزه با کروناویروس مفید و خوب است، زنجبیل قیمتَش از ۶۰ تومان در چشم بر هم زدن ـ می شود ۱۱۰ تومان، لیمو ترش می شود ۵۰ تومان و…

چرا در شرایطِ دشوارِ فعلی ـ که هیچ کس در این ویران سَرای ایران ـ جز خودمان فریادرسِ ما نیست، هَوای هم را نداریم؟ بنده به یاد ندارم آن قدیم ـ این چنین رفتارِ ناشایستی از سوی ایرانیان صورت گیرد، چه شده که پول پرست و سوء استفاده کُن ـ از آب درآمدیم؟ این اتفاق‌ها یک شبه روی نمی‌‌دهد، یک جای کار اِشکال دارد.

باید تغییرِ رَویه دهیم، باید فرهنگ سازی کرده و دست از این حرکاتِ بیخود و مرگبار بَر داریم، فراموش نکنیم که ایران بیش از ۴۱ سال است که در خطرِ نابودی کامل به سَر برده و باید به دادِ مملکت و هم میهنانِ خود برسیم.

به اشتراک بگذارید: