فراخوان ۲۶ فروردین ۱۴۰۲؛ ملت بزرگ ایران، دانشجویان و خط شکنان انقلاب مهسا را تنها نگذاریم!

فراخوان تشکل‌های دانشجویی ایران برای تجمع اعتراضی علیه «حجاب اجباری» در روز ۲۶ فروردین را باید از همین ثانیه هایی که میگذرد با تمام توان نشر و بازنشر کرد و نگذاشت خون جوانانی که در این سالهای سیاه _ به ویژه در جنبش زن زندگی آزادی‌_ پرپر شدند، پایمال شود.

وقتی حال مردمان این جغرافیای درد و رنج خوب نباشد، حال فرهنگ و اقتصاد و آموزش و هیچ چیز دیگر هم در این ویران سرای رها شده خوب نخواهد بود. در هیچ برهه ای از تاریخ این سرزمین خطر فروپاشی و انقراض ایران و ایرانی به اندازه امروز نزدیک نبوده است.

در بیخ گوش ما ارمنستان و جمهوری باکو در حالت جنگی هستند. از آن طرف به دلیل حماقت رهبر فرومایه رژیم و دخالت در جنگ روسیه و اوکراین، روزی نیست که در پیدا و پنهان ایران تهدید نشود.

در اسراییل هم با توجه به ماجراجویی های داخلی نتانیاهو هیچ بعید نیست جنگ کوتاه و کنترل شده ای با متحدان تروریست جمهوری اسلامی و یا حتی خود جمهوری اسلامی را راستهای افراطی اسراییل به عنوان راه حلی برای پایان یافتن تنش های اخیر در اسراییل انتخاب کنند.

دانشجویان داخل کشور با توجه به حملات اخیر اوباش خامنه ای به زنان و دختران این فراخوان را صادر کرده اند. بدون شک اگر اینگونه فراخوان ها و تظاهراتها به براندازی هم ختم نشود، اما هزار پله بهتر از سکوت و بی برنامگی است.

بهتر است فعالان سیاسی و دادخواه و منشوری و غیر منشوری و مثلثی و مستطیلی خارج از کشور هم برای برگزاری تظاهرات در برابر لانه های جاسوسی رژیم در خارج از کشور، از همین لحظه برنامه ریزی کنند تا فشار مضاعفی بر رژیم وارد شود.

هرگونه سکوت و انفعال در برابر اوباش خامنه ای، هزینه ای سنگین تر از دیروز بر روی دوش مردمان ما خواهد گذاشت. چشم ایران به شیرزنان شجاع و مردان غیورش است. ایران را تنها نگذاریم که تنها چیزی که همه ما را به هم وصل میکند و در یک جبهه پشت هم قرار میدهد، ایران است و ایران است و ایران!

در حالی که اعمال سرکوب‌ علیه شهروندان معترض به «حجاب اجباری» و دیگر سیاست‌های ناکارآمد حاکمیت همچنان ادامه دارد، تعدادی از تشکل‌های دانشجویی سراسر کشور برای برگزاری تجمع اعتراضی علیه حجاب اجباری در روز ۲۶ فروردین فراخوان دادند.
در این فراخوان آمده است: «در روز شنبه ۲۶ فروردین۱۴۰۲ در سطح دانشگاه‌ها با سازماندهی تجمعات اعتراضی یا پرفورمنس اعتراضی، تحصن و شعارنویسی، پاسخ اقدامات سرکوب‌گرانه حکومت را بدهیم.»این فراخوان تاکید کرده است: «پس از پایان یافتن تعطیلات نوروز و بازگشایی دانشگاه‌ها، جمهوری اسلامی با استفاده از نیروی سرکوب مستقر در دانشگاه‌ها شروع به اجرای طرح موسوم به “تذکر لسانی” برای رعایت حجاب کرده است.
جلوگیری از ورود دانشجویان زن به دانشگاه به‌خاطر عدم رعایت حجاب اجباری، رفتار وحشیانه و حضور نیروهای سرکوب‌‌گر در دانشگاه، تفکیک جنسیتی کردن ورودی دانشگاه‌ها برای دانشجویان زن و مرد، نادیده گرفتن حقوق سایر جنسیت‌ها به‌طور مطلق و سرانجام حضور سنگین نیروهای سرکوبگر در محیط دانشگاه و اطراف دانشگاه، به منظور زیر سوال بردن یکی از اساسی‌ترین حقوق ما دانشجویان، دیگر قابل تحمل نیست.»این فرخوان از سوی تشکل‌های دانشجویی دانشگاه اصفهان، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه بهشتی و دانشگاه تهران، تشکل دانشجویان پیشرو، نهاد دانشجویان آزادی‌خواه دانشگاه خوارزمی، نهاد آزادی‌خواهان دانشگاه تهران شمال، نهاد آزاد‌اندیشان جندی‌شاپور، نهاد اتحاد دانشجویان الزهرا، جمعیت دانشجویان آزاد سنندج، اتحاد دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان، دانشجویان آزاد خوراسگان (دانشگاه آزاد اصفهان) صادر شده است.
این تشکل‌های دانشجویی نوشتند:
«ما تشکل‌ها، جمع‌ها و گروه‌های دانشجویی مستقل از حکومت، از دانشجویان سراسر کشور می‌خواهیم دوشادوش یکدیگر، برابر نیروهای سرکوب‌گر حکومت از جمله حراست و لباس‌شخصی‌ها ایستادگی کرده و همچنین با بی‌حجابی گسترده فردی و جمعی، حجاب اجباری، این خاکریز اول حکومت را که در طی انقلاب “زن زندگی آزادی” فتح کرده‌ایم، حفظ و آن‌ را تثبیت کنیم.»این فراخوان در حالی منتشر شده است که در روزهای اخیر معلمان نیز برای برگزاری تجمع‌های اعتراضی فراخوان داده بودند.از سوی دیگر در حالی که فشارهای حکومتی علیه دانشجویان در سراسر ایران همچنان ادامه دارد، شوراهای صنفی دانشجویان خبر داد در جریان خیزش انقلابی علیه جمهوری اسلامی، بیش از ۴۳۵ دانشجو در سراسر کشور طی روندی «فرمایشی و امنیتی» حکم تعلیق یا اخراج گرفته و از ادامه تحصیل محروم شده‌اند.

به اشتراک بگذارید: