فاجعه ای بزرگتر از ویروس کرونا

در سالهای اولیه به قدرت رسیدن آخوندها، پست ها و مناسب بالایی حکومت در دست نیروهای انقلابی بود ولی بدنه سازمانها و وزارتخانه ها و شرکتها و بیمارستانها و دانشگاهها توسط افراد متخصص و تحصیلکرده اداره میشد.

کم کم افراد کارشناس پاکسازی بازنشسته شدند و جای خود را به نیروهای حزب اللهی و ریشو دادند. این افراد با استفاده از سهمیه های خانواده شهدا، جانبازان، رزمندگان و غیره وارد دانشگاهها شدند و بدون اینکه واقعا دروس دانشگاهی را مطالعه کنند با پارتی بازی و زد و بند مدرک گرفتند و با رانت های حکومتی جایگزین افراد متخصص و کارشناس شدند.

در دوره احمدی نژاد این وضعیت شدت گرفت و هر بسیجی و توله آخوند و چاقوکش و قاتل مدرک های تحصیلی جور و واجور گرفتند و وارد تشکیلات اجرایی دولت شدند. نتیجه اش این شد که حتی در بیمارستانها پیدا کردن یک پزشک و جراح واقعا کاربلد و متخصص غنیمت است. یک مشت بیسواد و ابله مثل میکروب همه سیستم را آلوده کردند.

مثلا شما انتظاری که از یک کارشناس هواشناسی دارید این است که براساس داده های ماهواره ای اظهار نظر کند اما در جمهوری اسلامی می بینید که کارشناس هواشناسی ممکن است یک حزب اللهی خشک مغزی باشد که اساسا به داده های ماهواره ای بین المللی به دیده شک می نگرد و آنها را ابزار توطئه سرویس های استکبار و صهیونیسم می داند. بخاطر همین است که چند سال پیش  از زبان یک کارشناس هواشناسی در حکومت آخوندی شنیدیم که علت کاهش بارش باران دزدیده شدن ابرها توسط اسرائیل است!

یعنی اگر این اظهار نظرها از دهان یک آخوند یا مرجع تقلید در قم باشد، قابل درک است چون آنها با علم و دانش سر و کاری نداشته اند و مزخرف گویی برای آنها یک امر معمولی است اما کسی که کارشناس یا متخصص است چه؟

همه اینها مقدمه بود تا به موضوع گسترش وحشتناک ویروس کرونا در سراسر ایران و حتی منطقه بپردازم:

اولین مورد ابتلا به ویروس کرونا در شهر قم دیده شد. اگر یک حکومت نرمالی در قدرت بود حتما وزیر بهداشت و معاون او هم از پزشکان باتجربه و متخصص و کاربلد بودند و می دانستند که براساس دروس دانشگاهی باید آن محله یا شهر را فورا قرنطینه کنند تا دیگر نقاط کشور به این ویروس آلوده نشوند.

اما با کمال تعجب شما در مصاحبه وزیر و معاون احمقش دیدید که گفت: قرنطینه بدرد نمیخورد! قرنطینه مال دوره رومیان بوده که طاعون بود!

یعنی شنیدن این اظهار نظر از دهان یک نفر که اسم خودش را پزشک گذاشته فاجعه است. فاجعه ای بزرگتر از خود ویروس کرونا.

یعنی چند هزار نفر باید تلف میشدند تا این پزشک حزب اللهی شپشو بفهمد که قرنطینه چیز بدی نیست بلکه از اوجب واجبات است؟

یعنی بخاطر هر مسئله بدیهی و پیش پاافتاده ما باید تلفات بدهیم تا این ابلهان بفهمند که لازم نیست دوباره چرخ را از نو اختراع کنیم. در طول تاریخ هزاران هزار انسان بخاطر بیماریهای مسری تلف شده اند تا کم کم به این نتیجه رسیده بودند که قرنطینه کردن ابتدائی ترین گام در راه مبارزه با کنترل بیماری است.

بدبختی مردم ایران این است که گرفتار مشتی ابله و کودن و عقب مانده شده اند که جز مزخرفات مذهبی به هیج دستاورد علمی اعتقاد ندارند.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
2 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها