غرق شدن ۷ کودک در گودال آب (هوتگ) طی ۲۰ روز به دلیل محرومیت از لوله کشی آب شهری + فیلم

محرومیت ساکنان روستاهای توابع زاهدان از دسترسی به سیستم لوله‌کشی آب و از سوی دیگر افزایش دمای هوا، به جان باختن دست‌کم ۷ کودک بلوچ بر اثر غرق شدن در هوتگ‌ها و رودخانه‌ها منجر شده است.

از حدود ۲۰ روز پیش تا روز شنبه ۸ شهریور ماه ۹۹, دست‌کم ۷ کودک بلوچ بر اثر غرق شدن در آب رودخانه‌ها و هوتگ‌های آبرسانی در حومه استان سیستان و بلوچستان جان خود را از دست دادند.

علت غرق شدن این کودکان مراجعه به این رودخانه و هوتگ‌ها برای آب‌تنی و بازی و یا همراهی خانواده‌هایشان برای شست‌وشوی ظروف و لباس بوده است.

بر اساس اعلام منابع خبری آگاه از استان سیستان و بلوچستان، یحیی گرگیج، حسنی امرا، فاطمه پا، یسنا پادیان، علی اکبر بشکار، زینب غلامی‌پور و مبین جمشید زهی، هفت کودکی هستند که از ۲۰ روز پیش در هوتگ‌ها و رودخانه‌های سیستان و بلوچستان غرق شدند.

همه این کودکان بر اثر نبود سیستم لوله‌کشی آب برای شست‌وشوی ظروف و لباس و یا برای رهایی از گرما به دلیل محرومیت از دسترسی استخر مجهز و سایر امکانات سرمازا به این رودخانه‌ها و هوتگ‌ها آمده بودند.

غرق شدن ۷ کودک در گودال آب
زینب پورغلامی
کودک غرق شده در گودال آب (هوتگ)

یک منبع خبری از سیستان و بلوچستان می‌گوید:

«این کودکان در وضعیت بسیار بدی زندگی کودکانه خود را سپری می‌کنند و علاوه بر این، کودکان سیستان و بلوچستان با خطر حمله گاندو، «تمساح بومی» هم مواجه هستند که در این هوتگ‌ها و رودخانه‌ها زیست می کنند.»

در آخرین مورد، در تاریخ ۸ شهریور ماه ۹۹، مبین جمشید‌زهی، کودک ۶ ساله ساکن روستای دامن از توابع ایرانشهر در حالی که برای آب‌تنی و بازی کنار رودخانه مجاور روستای محل سکونتش رفته بود، پس از ورود به آب رودخانه غرق شد.

پیش از این، فاطمه پا و یحیی گرگیج, دو کودک دیگر اهل روستای کرگ شیخان از توابع شهرستان دشتیاری که برای برداشت آب آشامیدنی خانه به این هوتگ آمده بودند در پی ورود به آب جان باختند.

مبین جمشیدزهی
کودک غرق شده در گودال آب (هوتگ)

منبع: irankargar.com

به اشتراک بگذارید: