عوضش امنیت داریم!

جمهوری اسلامی در آخرین روشنگری های خود «مستضعف» را برای امت همیشه در صحنه معنی کرد و قرائتی به شدت جدید از «انتقام سخت» را هم همین چند شب پیش به نمایش گذاشت.
بد نیست اگر مستفیض فرموده «امنیت» را هم تعریفی جدید نمایند!.. 

در یک زندگی معمولی کافی ست یک تغییر یا یک پیشامد غیر منتظره و خارج از کنترل فردی روی دهد تا زندگی را از ضرباهنگ معمول و رونده خود بیرون آورده، تحت تاثیر قرار داده و برای وقتی معین یا حتی غیر معین آنرا به سکون و تاخیر از انجام زندگی معمولی و تعریف شده خود وادارد. چه بسا فرد برای رسیدن به میزان اولیه خود از خدماتی که در جامعه برای سلامت روح و روان او عرضه می شود کمک بگیرد.

این تعریف برای شیوه کشورداری حکومت ها نیز به کار می آید.

اگر در کشورهائی با ثبات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی همه هم و غم سیاستمداران با کار جدی و بر مبنای علم، خدمت به شهروندانش است در کشور ما درست برعکس دیگر کشورها همه تلاش و فعالیتشان برای از کار انداختن شریان سهم خواهی مردم از داشتن جامعه ای بی بحران، فعالیت های اجتماعی بدون هزینه و به طور کلی شراکت در آنچه در خاکشان روی می دهد است.

امروز جمهوری اسلامی کارش از ایجاد تغییر و پیشامد برای شهروندانش گذشته که به توقف کامل ذهن مردم در همه ابعاد با ایجاد بحران های باورنکردنی شدت و حدت می ورزد.

حکومت خوب می داند ذهنیت پویا و خلاق برای گذر از جمهوری اسلامی آرامش می خواهد و به همین جهت از ترس رویاروئی با اراده مردم، مهلت نمی دهد آنها نفس بکشند و فراغتی حاصل کنند یعنی تا بدان حد در آن پشتکار نشان می دهد که این جنگ روانی حتی اگر به قیمت ریختن خون مردم هم تمام شود باکی ندارد.

در حال حاضر در هیچ کشوری این تعداد شهروند غیر مسلح کشته و نابود و دستگیر نشده که در ایران.. برای مثال فقط در دو ماه گذشته:
۱۹ دی ماه ۹۸ـ  سقوط اتوبوس مسافربری در دوآب سوادکوه به دره حداقل ۲۰ کشته و ۲۳ مصدوم.
۱۸ دی ماه ۹۸ـ در سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ اوکراینی بر اثر اصابت موشک ۱۷۶ نفر کشته.
۱۷ دی ماه ۹۸ ـ حداقل ۵۰ نفر کشته در مراسم تشییع جنازه قاسم سلیمانی.
۱۵ دی ماه ۹۸ـ  در فاصله  ۱۱ دی‌ماه سال ۱۳۹۷ تا ۹ دی‌ماه سال ۱۳۹۸ حداقل ۷۹ کولبر کشته شدند.
۴ دی ماه ۹۸ـ حداقل ۹ نفر کشته در واژگونی اتوبوس دانشگاه آزاد.
آبان ماه ۱۳۹۸ کشته شدن حداقل ۶۳۱ نفر به گزارش وب سایت کلمه تا ۱۵۰۰ نفر به گزارش رویترز در خیزش مردمی.

قابل توجه اینکه همه این کشته شدگان غیر نظامی هستند و در «امنیت» ی که حکومت مدعی آن است کشته شدند.
این آمارها جدای از آمار هزاران هزار بازداشتی گمنامی است که حتی معلوم نیست در کدام بازداشتگاه به سر میبرند..

همچنین در سال های پیش:
جان باختن حداقل ۵۰ نفر شهروند معترض در اعتراض سراسری در دی‌ماه ۱۳۹۶
جان‌باختن حداقل ۷۲ نفر در جنبش سبز ۱۳۸۸
کشته شدن حداقل هفت نفر در تظاهرات دانشجوئی ۱۳۷۸

این مردم رنجور دردمند اگر در راه حق طلبی جان خود را از دست نداده باشند مردمانی هستند که از وحشت و ترس و خفقان زیر بدترین استبداد ممکن دچار آسیب های جدی روانی شده اند با این حال تا نفسی می گیرند به خیابان آمده و اعتراض کرده خواست خود را فریاد می کنند.
اما در جواب این سوال که برای بهداشت روانی جامعه چه ارگانی به این مردم ترسیده و بی پناه و در شوک کمک می رساند باید گفت حکومت راه آنرا هم بسته است.
جمهوری اسلامی با بیش از سیصد هزار مامور مذهبی که در هر ده کوره و تا مهد کودک های شهری گسیل کرده به تبلیغ اخلاقگرائی شیعه مشغول است و راه گریز منطقی از این شرایط را بسیار تنگ و باریک کرده تا مبادا کنترل افکار عمومی را از دست بدهد.

مردمی هم که نه در اتوبوس امنیت دارند و نه در هواپیما.. نه پولشان در بانکها امنیت دارد نه در سرمایه گذاری.. نه آب آشامیدنی سالم دارند و نه هوای تازه برای استشمام.. مواد غذائی آلوده.. عدم امنیت شغلی.. عدم ثبات اقتصادی.. صبح تا شب بی اراده مشغول شمردن «گناه» و «صواب» خود در جامعه بیمار جمهوری اسلامی شده اند.

جمهوری اسلامی ایران را روی ویبره ای خطرناک گذاشته است که بی تعارف باید گفت عبور از این گره کور بدون کمک نیروهای خارجی میسر نخواهد شد.

چند شب پیش جمهوری اسلامی با این نمایش رقت بار «انتقام سخت» که از ترس سرنگونی خود، از قبل به مقامات آمریکائی پیام تخلیه محل اسکان را فرستاده بود، در نهایت ناتوانی خود را ثابت کرد و با ضعف مدیریت، هواپیمای مسافربری اوکراینی را با موشک خود سرنگون کرد.


گوئی حتی خودش باور نمی کرد از خاک ایران موشکی به آن نزدیکیها بفرستد و جوابی نگیرد!..

جمهوری اسلامی شاید بتواند برای خوراک داخلی همچون دن کیشوت شرح دلیری هایش را بدهد و با اعداد و ارقام دروغین و غیر قابل راستی آزمائی برای سانچو پانزاهای حکومت منم منم بزند اما می تواند مطمئن باشد هیچکدام از شرارت هایش نه از یاد مردم می رود و نه قدرت های جهانی در مقابلش سکوت خواهند کرد.

جمهوری اسلامی ثابت کرد هیچ قدرتی جز هارت و پورت کردن برای میمون های مسلحی چون خودش را ندارد و قادر نیست در هیچ بعدی برای ایرانیان «امنیت» ایجاد کند. 

بر این باورم که جهان به زودی در مقابل جمهوری اسلامی آرایش نظامی خواهد گرفت و همین مردم با همان رفتار های ناهنجاری که در جمهوری اسلامی به آن مبتلا گشته اند نه انتقامی سخت که «انتقام قادسیه» را از آنها خواهند گرفت.

اجماع جهانی با تائید ایرانیان وطندوست علیه جمهوری اسلامی بزودی توهم امنیت را با قدرتی کم نظیر به سران نظام و کارگزاران خود فروخته خود نشان خواهد داد.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
4 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها