عواقب خطرناک ارسال بنزین به ونزوئلا

خبرگزاری فارس در حال ردیابی پنج فروند از نفتکش های ایران است که به سمت ونزوئلا حرکت می کنند.

ایالات متحده گفته است که اقداماتی را برای جلوگیری از تحویل بنزین به رژیم نیکولاس مادورو در کاراکاس انجام خواهد داد.

نفتکشهایی به نامهای: فورچون ، پتونی و جنگل طی 24 ساعت گذشته از تنگه های جبل الطارق عبور کرده بودند. تخمین زده می شود که نفتکش Fortune حدود یک هفته با کاراکاس فاصله داشته باشد.

ماجرای فروش بنزین از سوی رژیم ایران به حکومت ورشکسته ونزوئلا حکایت ضرب المثل معروف “کوری عصا کش کور دگر شود” است. جمهوری اسلامی خودش اقتصادش فروپاشیده و دارد با سیلی صورت خود و مردم را سرخ می کند اما در عین حال دست به اقدام بسیار پرخطری را زده که صدایش روزهای بعد بلند خواهد شد.

جمهوری اسلامی برای تامین هزینه های تروریستی خود در آبان ماه بطور ناگهانی قیمت بنزین را 3 برابر کرد که مجبور شد حداقل 1500 نفر از مردم ایران را به خاک و خون بکشاند و هزاران نفر را زندانی کند. استدلال حاکمان آخوندی ایران این بود که چون تولید پالایشگاهی بنزین محدود است و چون در تحریم هستیم نمی توانیم بنزین مورد نیاز خود را از خارج وارد کنیم و باید صرفه جوئی کنیم.

اما برخلاف آن ادعاهای دروغین اکنون جمهوری اسلامی 4 یا 5 نفتکش عظیم پر از بنزین را راهی ونزوئلا کرده است تا هم به رژیم در حال سقوط ونزوئلا کمک کرده باشد و هم اینکه در ازای تحویل بنزین معادلش شمش طلا دریافت کند و مرهمی باشد بر زخمهای مالی اش.

البته انتقال شمش طلا به این سادگی هم نیست. رژیم آخوندی مجبور است هواپیماهای مسافربری بدنام ماهان را مخفیانه به ونزوئلا بفرستد و طلا ها را باز بزنند و به ایران منتقل کنند.

در مرحله بعد رژیم مجبور است شمش های طلا را بدست قاچاقچیان بدهد تا آنها را در بازارهای ترکیه، روسیه، چین و عراق تبدیل به دلار و یورو کنند و آنها را بصورت نقدی از طریق جاسازی در محموله های کالاهای تجار و بازرگانان به دست تروریست های حزب الله لبنان در سوریه و یا عراق و یمن برساند.

اما آیا ایالات متحده این نفتکش ها را در اقیانوس اطلس توقیف خواهد کرد؟

یک احتمال این است که امریکا اقدام عملی انجام نخواهد داد و مانع نفتکشهای حامل بنزین نخواهد شد و صرفا به محکوم کردن این عمل در محافل بین المللی اکتفا کند زیرا ترامپ نمیخواهد قبل از انتخابات وارد یک درگیری نظامی در خلیج فارس با تروریستهای جمهوری اسلامی شود.

اما احتمال دیگر و مهیج تر آن است که امریکا همه نفتکشها را در آبهای بین المللی توقیف کند. انوقت باید منتظر جفتگ پرانی نیروهای سپاه در خلیج فارس بود. در آن شرایط اگر امریکا خودش را برای از بین بردن توان ضربه زدن و امحای نیروی دریایی جمهوری اسلامی آماده کرده باشد آنوقت یک برگ برنده برای انتخابات آتی امریکا به سود ترامپ رقم خواهد خورد. اما اگر چنین نباشد امریکا مجبور است یک جنگ تمام عیار را علیه حاکمان مذهبی جمهوری اسلامی ادامه دهد تا منجر به سقوط آنها یا به پای میز مذاکره کشاندن آنها گردد.

باید منتظر ماند و دید چه خواهد شد.

به اشتراک بگذارید: