علم کیمیا: دروغی دیگر از آخوندهای شیعی

در طول چند قرن آخوندها برای گمراه کردن مردم بیچاره ایران اقدام به جعل روایات و احادیثی کردند که با عقل و منطق ناسازگارند و هرچه علم و دانش و آگاهی انسانها افزایش می یابد دروغ و حقه بازی روحانیون شیعه آشکارتر میشود. یکی از این دروغها داشتن علم کیمیاست. آنها معتقدند اگر فلان دعا را بخوانی و یا فلان نماز را بخوانی ممکن است به درجه ای برسی که قدرت تغییر در عالم مادی را بدست خواهی آورد. مثلا میتوانی یک آفتابه مسی را تبدیل به طلا بکنی.

آنها می گویند اولین کیمیاگر عالم حضرت علی بود. حضرت علی بارها پول مسی را تبدیل به سکه های طلا کرد و آنها را در بازار فروخت و پولدار شد. بعد از افرادی نام می برند که شیمی دان بوده اند و در ضمن علم کیمیاگری را نیز میدانسته اند. مثلا میگویند جابر بن حیان شاگرد امام صادق بوده و قادر بوده از طریق تقطیر سرکه و نقره فلز طلا بدست آورد!!

آخوندها کم کم از جابر ابن حیان و زکریای رازی و ابن سینا و غیره رسیدند به شیخ بهائی و علامه بیدآبادی و شیخ نخودکی که ادعا میکردند توانایی آنرا دارند تا آهن و مس را به طلا تبدیل کنند.

جالب است که همین خمینی جنایتکار زمانی که جوان بوده روزی به مشهد میرود تا حاج آقا نخودکی را ملاقات کند و او را قسم بدهد تا به او فن کیمیاگری را بیاموزد. البته نخودکی هم خیلی مارمولک تر از خمینی بوده به او میگوید تو تضمین می کنی که یک کوه طلا را اگر بدست آوردی همه اش را در راه خدا صرف کنی؟ خمینی هم می گوید: خیر. نخودکی هم میگوید پس بسلامت! (منبع: کتاب زمزم عرفان، نوشته محمدی ری شهری)

وقتی داستان های کرامات دروغین آخوندها را میخوانیم به خیلی از مجتهدین و علمای دینی زیادی برمی خوریم که مدعی بودند علم کیمیا بلدند. یکی از اینها علامه بیدآبادی بوده که داستانش را در آینده برایتان نقل خواهم کرد. اما حتی آخوندهای دوران اخیر هم گاهگاهی فرصت پیدا میکردند و بطور دو پهلو ادعای  کیمیاگری میکردند و اگر کسی مچ آنها را میگرفت فورا می گفتند ما منظورمان طلای معنوی است و نه طلای مادی!

 

سید علی موسوی گرمارودی می گوید: روز به پدرم گفتم : آیا واقعا آقای الهیان که علم کیمیا دارند؟ خودتان گفتید.

فرمود: بله ایشان دارند.

گفتم: پس چرا آقای الهیان که کیمیا دارند با پول سهم امام زندگی می کنند؟..

پدر فرمودند: پسرم ! اکسیر اعظم همان غنایی است که ایجاد می کند. کسی که به هر چیزی دست بزند طلا شود. این را می دانی که چه استغنای درونی پیدا می کند؟ کیمیای حقیقی، استغناست.(کیهان فرهنگی ، شماره ۱۹۳ )

 

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
1 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها