عالیجناب ایلان ماسک و یکی از بزرگترین مشکلات ما؛ «اینترنت آزاد»، گره ای که به دست ایشان باز میشود!

جهان امروز با پیدایش «اینترنت» کوچک شده است و وقتی میگوییم دهکده جهانی ، به معنای کلمه این اتفاق افتاده است. درست در قرنی که ایلان ماسک ها و بیل گیتس ها و حتی امارات بغل گوشمان به «مریخ» و «هوش مصنوعی» و «موجودات فرازمینی» میاندیشند، در سرزمین ویران شده ایران خامنه ای میخواهد اینترنت ملی به راه بیاندازد و سازمان گوشتی به نام فیروز آبادی هم مامور اجرایش شده است.

از خرداد ۱۳۸۸ تا کشتار آبان ۱۳۹۸ ده سال فاصله است اما در این دهه ایران به اندازه یک قرن تغییر کرده است. از شعار الله اکبر و «یا حسین، میرحسین» به شعار «رو به میهن، پشت به دشمن» و «رضا شاه روحت شاد» و «اصلاح طلب، اصول گرا، دیگه تموم ماجرا» رسیدن، یعنی یک قرن تغییر و این تغییر به راستی هم مبارک است و هم امیدبخش!

ظهور اینترنت در «غرب» اگر تنها باعث سهل شدن زندگی روزمره مردمانشان شد اما در ایران و‌کشورهای استبداد زده این فضای مجازی تقریبا غیر قابل کنترل باعث شد ما کم کم با هویت گمشده خویش و‌تاریخ فراموش شده و‌کتاب های سانسور شده آشنا شویم و کم کم از گفتمان شهادت و اسلام و‌جمهوری اسلامی به گفتمان «ایران» و «فرهنگ ایرانی» برسیم.برای ما ایرانیان اینترنت آزاد از نان شب هم‌مهمتر است. با همه ضررهایی که اینترنت و فضای مجازی برای ما داشته است اما بودنش هزار مرتبه بیشتر سود داشته است_ به ویژه در جدال با اهریمن جمهوری اسلامی_ که دشمن آگاهی و انسانیت است.

اگر به وقایع و حوادث چند ماه اخیر نیک بنگرید، در هر جا که جرم و جنایتی اتفاق افتاد، این دوربین شهروند خبرنگاران بود که با ثبت وقایع باعث شد جهان آگاه شود‌ که در ایران اشغال شده امروز چه میگذرد. درست در جایی که «چین» خبیث و تکنولوژی اش میخواهد به کمک جمهوری اسلامی بیاید تا اینترنت میلی خامنه ای صدای ایران را خاموش کند، ایلان ماسک و بالن هایش در فضا مشغول ساختن جاده هوایی «اینترنت ماهواره ای» هستند که دیگر قابل سانسور نخواهد بود.

اینترنت ماهواره ای آرزوی همه ایرانیانی است که دستشان با حکومت در یک کاسه نیست اما متاسفانه عدم وصل بودن ایران به سیستم جهانی بانک ها باعث میشود این موهبت ایلان ماسک در ایران نتواند مورد استفاده اکثریت قرار بگیرد. در کنار نبود این امکان فنی، هزینه «دلاری» این پدیده هم با جیب خالی «ایرانی» و واحد پشکل نشان «ریال خمینی» همخوانی ندارد. اما چاره چیست؟ چگونه میتوان این مشکل بزرگ را حل کرد؟

چندی پیش برنی سندرز، سناتور دموکرات ایالت ورمونت آمریکا از ایلان ماسک، بنیانگذار شرکت تکنولوژی اکتشافات فضایی (SpaceX)، خواست تا به جای محقق کردن ایده سفر به فضا بر کره زمین تمرکز کند و به فکر محو کردن پدیده مردم بی‌خانمان و کودکان گرسنه ساکنِ آمریکا باشد!

این تقاضای پوپولیستی در ظاهر خیلی زیبا و انساندوستانه است اما باید از «رفیق» آیت الله ها پرسید در سرزمین فرصت ها چرا باید مشتی تنبل و بی عار که کاری جز تولید مثل ندارند را «ایلان ماسک» بلند پرواز نجات دهد؟ که چه شود؟ آیا زندگی در کرات دیگر مهم تر است یا گرسنه نماندن اقلیت خواهان «فقیر» ماندن در سرزمین فرصت ها یعنی آمریکا!؟

کشتار آبان ماه ۹۸ و خاموشی اینترنت نشان داد جمهوری اسلامی دلخوش است با قطع اینترنت همانند دهه جهنمی ۶۰ کشتار به راه بیاندازد و دنیا هم خبر دار نشود اما با ظهور تکنولوژی بلاک چین و «اینترنت ماهواره ای» عملا آرزوی ملایان بر باد خواهد رفت. این دشمنان آگاهی در اوایل انقلاب به جنگ ویدئو رفتند، ماهواره که آمد، خودشان به خریت خودشان در سرکوب تکنولوژی معترف شدند. این چماق داران بی شعور و بی فرهنگ نمیفهمند که با چماق نمیشود به جنگ تکنولوژی رفت.

زمان، زمان حساسی است. ایران در پیچ تاریخی خود قرار دارد. در این روزگاری که دهانها را میبندند و قلم ها را میشکنند و «دهانت را می بویند»، اینترنت آزاد از نان شب هم برای ایرانی های گروگان گرفته شده واجب تر است.

به جای نامه دادن به سازمان ملل بی خاصیت، پیشنهاد میکنم عده ای از افراد خوشنام و شناخته شده در سطح جهانی _ مثلا در سیاست رضا پهلوی و در نجوم فیروز نادری_ دور هم جمع شوند و با نوشتن نامه به عالیجناب «ایلان ماسک» تقاضا کنند به جای گرسنگان آمریکا که خودشان هم در گرسنگی خود در سیستم دنیای آزاد مقصر هستند، نگاهی هم به مردم سرزمین ایران داشته باشد. مردمانی خسته و تنها که ۴۲ سال است توسط حکومتی وحشی و غارتگر به گروگان گرفته شده اند و در جزیره تنهایی خویش، پشت دیوارهای مرئی و نامرئی میپوسند.

تک تک کاربران مجازی که تسلط به زبان انگلیسی دارند میتوانند با نوشتن کامنت و فرستادن پیام این تقاضای مردم دربند ایران را به گوش ایلان ماسک برسانند که حداقل تا براندازی این حکومت و برگشتن ایران به آغوش جهان، ایرانیان را از پرداخت معاف کند.

فرق آمریکایی هایی که آیت الله چپی، برنی سندرز، سفارش شکمشان را به «ایلان ماسک» میکند با ایرانی های تشنه آگاهی و رهایی در این است که آنها در سرزمین «فرصت» ها خودشان هم در گرسنگی خود مقصر هستند اما مردم گرفتار و به گروگان گرفته شده ایران اسیر جنایتکاران درنده خویی هستند که هیچ حق انتخابی برایشان باقی نگذاشته اند.

عالیجناب ایلان ماسک، به جای شکم های گرسنه، به مغزهای قفل زده و دست بسته ایرانیان هم بیاندیشید. چه کار نیکی بهتر از اینکه به مردمی که تشنه آگاهی و آزادی هستند، یاری برسانید؟

اگر مخالفان ایرانی جمهوری اسلامی رهبر مورد قبولی داشتند ( همانند ناوالی در روسیه) بی شک به شما قول میدادم ایشان به شما میگفت :

ما ایرانیان انسانهای خوش حسابی هستیم و پس از براندازی «بدهی» خویش را صاف خواهیم کرد.

قدرت فردی خویش را دست کم نگیرید. با ارسال ایمیل و گذاشتن کامنت به زبان انگلیسی و نشان دادن عکس ها و فیلم های جنایات جمهوری اسلامی در آبان ماه ۹۸ و دی ماه ۹۶ و کشتار سراوان ۹۹، به «ایلان ماسک» و «اطرافیانش» نشان دهید که با قطع شدن اینترنت جمهوری اسلامی چه بلایی سر مردم می آورد.

به جای غر زدن و درجا زدن و‌ماندن در باتلاق تاریخ و کربلای ۲۸ مرداد، به رهبران واقعی جهان که ایلان ماسک ها و بیل گیتس ها هستند، ایمیل بزنید و صدای مردم «داخل» باشید.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
3 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها