صدور حکم اسدالله اسدی به دلیل نامعلوم به تعویق افتاد

اعلام حکم اسد‌الله اسدی، دبیر سوم سابق سفارت جمهوری اسلامی در اتریش که به طراحی بمب‌گذاری در نشست مجاهدین متهم است، به روز ۱۶ بهمن موکول شد. دادگاه آنتورپ دلیل تعویق صدور حکم را اعلام نکرده است. 

DW: به گزارش خبرگزاری فرانسه دادگاهی در بلژیک که رسیدگی به پرونده اسدالله اسدی را بر عهده دارد، صدور حکم برای این دیپلمات ایرانی را تا ماه آینده میلادی (فوریه) به تعویق انداخته است.

اسدالله اسدی، دبیر سوم سابق سفارت جمهوری اسلامی در اتریش، متهم به برنامه‌ریزی و طراحی بمب ‌گذاری در گردهمایی سازمان مجاهدین خلق در پاریس در سال ۲۰۱۸ است. این دیپلمات ۴۸ ساله در صورت محکومیت در دادگا، حکم ۲۰ سال حبس را دریافت خواهد کرد.

پیش از این قرار بود حکم اسدالله اسدی روز ۲۲ ژانویه (سوم بهمن) اعلام شود، اما به نوشته خبرگزاری فرانسه دادگاه آنتورپ بدون ارائه توضیح، صدور حکم را به روز ۴ فوریه (۱۶ بهمن) موکول کرده است.

پرونده اسدی منجر به بروز تنش در روابط سیاسی ایران با چند کشور اروپایی شد. او هرگونه دخالت در توطئه بمب‌گذاری نشست مجاهدین در پاریس را تکذیب کرده و تاکنون نیز حاضر به حضور در دادگاه نشده است. این پرونده سه متهم دیگر هم به نام‌های نسیمه نعامی، امیر سعدونی و مهرداد عارفانی دارد.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
1 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها