صدقه سر آخوند ها در مدارس ایران تبلیغات منفی علیه حقوق بشر می شود‎

خامنه‌ای در اردیبهشت ۹۸ در دیدار معلمان و فرهنگیان، از سند ۲۰۳۰ انتقاد کرده بود و غربی‌ها را «وحشی‌های ادکلن‌زده و کراوات‌زده» خوانده بود .

او در سخنان خود گفت: لُب کلام این سند این است که نظام آموزشی ما باید سبک زندگی و فلسفه‌ی حیات را بر اساس مبانی غربی به کودک بیاموزد، یعنی شما معلمان در کلاس درستان برای غرب، سرباز درست کنید.

او در بخش دیگری از سخنان خود گفت: یعنی شما سرباز درست کنید برای انگلیس و آمریکا و بقیه‌ی این وحشی‌های کراوات‌زده و ادکلن‌زده؛ همینهایی که آدم میکُشند و به آدم‌کش کمک میکنند، بدون اینکه خم به ابرو بیاورند، میگویند چون به پولش نیاز داریم کمکشان می کنیم، حالا می خواهند ما در کشورهای مسلمان برای اینها سرباز و رعیت تربیت کنیم. ۲۰۳۰ این است.

این در حالی‌ست که سعید پیوندی ـ استاد دانشگاه و متخصص آموزش ـ در توضیح یکی از علل اختلاف خامنه‌ای با سند ۲۰۳۰ می‌گوید: موضوع اختلاف میان سیاست‌های آموزشی ایران با سند ۲۰۳۰ یونسکو، آموزش حقوق بشر است.

سند خواهان عملی کردن حقوق بشر در محیط‌های آموزشی است – یعنی بچه‌ها در مدرسه یاد بگیرند که چطوری باید به افراد دیگر احترام بگذارند، به حقوق خودشان احترام بگذارند، شهروند بودن معنی‌اش چیست؟ آزادی بیان و آزادی وجدان به چه معنی است؟ این نکات را در مدارس ایران یاد نمی‌گیرند، چون نه تنها این مسائل در نظام آموزشی ایران آموزش داده نمی‌شود، بلکه تبلیغات منفی علیه حقوق بشر وجود دارد.

منابع خبر؛ توانا و اخبار روز ایران

به اشتراک بگذارید: