صحبت های جالب تعمیرکار ویلچر که خود ویلچرنشین و عنوان اورژانس ویلچر گرفته است

ایران کارگر– محسن قهرمانی، تعمیرکار ویلچر است و با این که خود معلول و ویلچرنشین است، عاشق کارش بوده و همه او را در اردوی تیم ملی بسکتبال با ویلچر، به عنوان اورژانس ویلچر می‌شناسند.

محسن همیشه همراه تیم ورزشی بسکتبال با ولیچر و حتی کنار زمین تمرین ورزشکاران حضور دارد و مشغول فعالیت است تا تیم ورزشی در رقابت‌ها به هدف و نتیجه رضایت‌بخشی برسد، اما هنگامی که تیم نتیجه گرفت، زحمات او بی‌ادعا هیچ‌گاه دیده نمی‌شود.

هیچ‌گاه حرفی از او نیست و کسی در برد و پیروزی تیم از وی تشکر نمی‌کند، در اکثر اوقات نیز حقوقش کم و یا شاید سال‌ها حقوق نمی‌گیرد.

چون در تیم است، وجودش برای تیم ضروری و لازم است، ولی در تیم به حساب نمی‌آید، کار بازیکنان را راه می‌اندازد و تیم را رو به جلو حرکت می‌دهد.

محسن فرد زحمت‌کشی است و دارای معلولیت که همیشه کنار زمین بسکتبال با ویلچر نشسته است و ویلچرهای ملی‌پوشان را تعمیر می‌کند.

او اکنون مدت ۴ سال است ویلچرهای تیم‌های ملی بسکتبال را تعمیر می‌کند و به اورژانس ویلچر معروف شده است.

وی می‌گوید: «شغل اصلی‌ام تعمیرات ویلچر است، همیشه در سالن ورزشی و بسکتبال بر روی زمین می‌نیشینم، چون این بچه‌ها هم نوع خودم هستند و عشق این را دارم که به آنها کمک کنم.»

محسن ادامه می‌دهد: «در این کار با سختی‌های زیادی مواجه هستم، چون قطعات جدید ندارم و مجبور هستم از ویلچرهای فرسوده و اسقاطی قطعه بردارم و روی ویلچرهایی که نیاز به تعمیرات دارند، نصب کنم.»

وی افزود: «در کشور، کارخانه‌های ویلچرسازی ورزشی و حرفه‌ای با کیفیت وجود دارد که حتی چند تن از صاحبان این تولیدکنندگان ایرانی، معلولیت دارند، اما همپای ویلچرهای ورزشی خارجی نیستند.»

محسن به مشکلات سر راهش اشاره کرده و می‌گوید: «ویلچرهای خارجی حدود ۲۰۰ میلیون تومان قیمت دارند و با وجود این که ویلچرهای داخلی ۱۷ میلیون تومان است، حساب کنید من معلول که ماهانه ۶۳ هزار تومان مستمری می‌گیرم، چطور می‌توانم ویلچر بخرم؟»

وی ادامه می‌دهد: «حمایتی از معلولان صورت نمی‌گیرد و هر جا می‌رویم می‌گویند بودجه‌ای وجود ندارد؛ همسرم نیز معلولیت دارد و خودم نیز غیر از کار تعمیرات ویلچر، در اردوهای تیم ملی و بیرون اردو، در اسنپ کار می‌کنم.»

وی که هم اکنون اصلی‌ترین شغل و تخصص او تعمیر ویلچرهای تیم ملی بسکتبال با ویلچر است و با توجه به علاقه‌ای که به شغلش دارد و می‌خواهد همواره با تیم ملی باشد، می‌گوید: «همراه تیم به مسابقات برون‌مرزی اعزام نمی‌شوم.»

به اشتراک بگذارید: