شکست ترامپ باعث وقیح تر شدن خامنه ای شد

سخنان امروز خامنه ای برای تحلیل گران سیاسی بسیار با اهمیت است زیرا در نظام های فاشیستی که قدرت در آن بر پایه اراده و خواست “رهبر” و “پیشوا” استوار است حرف آخر را باید از زبان او شنید و اظهارات ضد و نقیض دیگر مقامات جمهوری اسلامی کشک است و بدرد دعواهای سیاسی اصلاح طلبان و رسانه های فارسی زبان در خارج کشور میخورد.

کسانی که میخواهند بدانند روند سیاستهای خارجی جمهوری اسلامی به کدام سمت و سو می رود باید به حرفهای امروز خامنه ای بدقت گوش بدهند.

خامنه ای اینروزها با چشم خود شاهد این است که دمکراتها با همکاری رسانه ها و گلوبالیستها و حتی گروههای تروریستی آنتیفا و غیره از یکسال گذشته سناریویی را نوشتند و برنامه هایی را اجرا کردند که نهایتا موفق به برکناری ترامپ شدند، اکنون با اعتماد به نفس بیشتر و با آگاهی از اینکه دیگر شخصی مثل ترامپ در امریکا تصمیم گیر نیست ، شرایط جدید را برای سیاست خارجی نظام ترسیم کرد.

او گفت تحریم ها بدون هیچ شرط و شروطی باید برداشته شوند چون از ابتدا یک کار غلط و ظالمانه ای بوده.

او گفت اگر تحریم ها برداشته شود بازگشت به شرایط قبل (منظورش محدودیت فعالیتهای هسته ای در قالب برجام است) مانعی ندارد.

از همه مهمتر، او گفت ما فعالیتهای منطقه ای خودمان را به هیچ وجه کم نمی کنیم چون میخواهیم دوستان مان در منطقه (همان گروههای تروریستی حزب الله و حشدالشعبی و حوثی ها) را تقویت کنیم.

بنابر این خامنه ای امروز از موضعی بسیار بالا به مسئولین دولتی فهماند که خیلی بدنبال جلب رضایت امریکایی ها برای بازگشت به برجام نباشید. ما نه فعالیت منطقه ای مان را تعطیل می کنیم و نه فعالیتهای هسته ای مان را.

اما غربی ها باید تحریم ها را بردارند تا ما بتوانیم بیشتر به گروههای نیابتی خود کمک کنیم.

خامنه ای میداند که تا چند روز دیگر کاخ سفید در اختیار کسانی قرار می گیرد که اراده ای برای جلوگیری از شیطنت های رژیم های ضد امپریالیستی ندارند بلکه بر این باورند که باید با آنها باب دوستی و همکاری متقابل گشود.

 

به اشتراک بگذارید: