شواهد پشتیبانی قطر از حزب الله لبنان
گزارش تکان دهنده روزنامه معتبر «تسایت» آلمان

روزنامه «تسایت» (وزین ترین و معتبرترین روزنامه آلمان) گزارشی را منتشر کرده است که در خودش «دینامیت» دارد: بر مبنای آن بازیگرانی در داخل حکومت قطر در پشتیبانی مالی و تسلیحاتی حزب الله لبنان در مقیاس عظیم دست داشته اند.

خلاصه این داستان «جیمز باندی» (که اصل آن از سایت خود روزنامه را میتوانید پایین این صفحه بیابید) بدین شرح است:

یک «دفتر اطلاعاتی خصوصی» به مدارکی دست می یابد که ثابت میکنند از داخل قطر و با آگاهی حکومت آن مبالغ هنگفتی تحت عناوینی مانند خیریه به حزب الله لبنان رسانده میشوند. این دفتر یک پرونده قطور با اسناد افشاگرانه تهیه میکند و سپس با یک شرکت بزرگ تبلیغاتی آلمانی که پروژه هایی هم برای دولت قطر اجرا میکند تماس میگیرد تا «ارزش» این اسناد برآورد شود، آنها نمونه هایی از این مدارک را برای راستی آزمایی به سرویسهای اطلاعاتی آلمان میدهند، و بعد از تایید آنها تخمین میزنند که این اسناد ده میلیون یورو «می ارزند». سپس با استفاده از ارتباطات این شرکت ملاقاتهایی با دیپلماتهای قطری صورت میپذیرد، و آنها تفهیم میکنند که دولت قطر حاضر است حق السکوت کلانی بپردازد (و فقط به عنوان «پول چایی» بیش از صد هزار یورو نقدی به این کارآگاه میدهند). در ادامه هم قطری ها و هم شرکت واسطه آلمانی قراردادهای «مشاوره ای» چرب و نرمی با این شخص میبندند.
با وجود این معامله برسر حق السکوت اصلی جوش نمیخورد (گمان نگارنده این سطور این است که فرد مذکور اصلا قصد معامله نداشته و با گذاشتن تله از مقامات رسمی قطر اعتراف هم گرفته است).


اکنون این شخص از طریق رابطانش پیام داده که اسنادش را در اختیار اسرائیل میگذارد. تبعاتش را برای قطر، حزب الله و احتمالا ج.ا. خودتان حدس بزنید…

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
3 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها