شغل بسیار دشوار اکبر گنجی

بنظر من انسان باید نان بازوی خودش را بخورد و از راه شرافتمندانه شکم خود و خانواده اش را سیر کند مخصوصا در امریکا و اروپا شما اگر یک مهارت و تخصص فنی کوچک هم از طریق رفتن به کالج و سپری کردن دوره های کوتاه مدت کسب کنی می توانی شغل و درآمد متوسط ولی آبرومندی را ایجاد کنی. من در اینجا ایرانیانی را می شناسم که با داشتن کمترین تحصیلات و تخصص و سرمایه از ایران به کانادا آمده اند اما با کار و کوشش و تلاش شبانه روزی صاحب بهترین خانه و ماشین و زندگی شده اند.

این را در مورد کسانی میگویم که تحصیلات آکادمی و تخصص ویژه ای ندارند و الا مسیر موفقیت برای کسانی که صاحب علم و دانش و تخصص هستند هموارتر است. بسیاری از مهندسان ایرانی از کارهای پایین شروع کردند و اکنون در رده های بالای مدیریت شرکتهای بزرگ چند ملیتی با حقوق و مزایای بالا کار می کنند.

اکنون خطاب من به مزدورانی است که در خارج کشور زندگی شان از راه ماله کشی برای رژیم آخوندها می گذرد. والله بالله، راه پول درآوردن و زندگی مرفه داشتن در خارج کشور آنقدرها هم که شما تصور می کنید سخت و محال نیست. کافی است یک ذره همت و پشتکار داشته باشید و روی پای خود بایستید و نان بازوی خود را بخورید. تا کی میخواهید مجیزگوی یک مشت جنایتکار آخوند بیشرف باشید که به زن و بچه خود شما هم رحم نخواهند کرد؟

در خارج کشور عده ای از ایرانیان بخاطر اینکه اهل کار و سختی کشیدن نبودند شغل شریف مزدوری را انتخاب کرده اند و چرخ زندگی شان از طریق نوشتن مقالات به نفع جمهوری اسلامی می گذرد. کار اینها بسیار سخت و دشوار است چون هم باید هوای ارباب خود را داشته باشند و هم طوری بنویسند که رسانه های خارجی رغبت به چاپ آنها را داشته باشند. مثلا نمیشود همان ادبیات و جملاتی که حسین شریعتمداری در کیهان بکار می برد اکبر گنجی و امثالهم نیز بکار ببرند. کار سخت اینها آنجاست که باید با هر سازی که رژیم آخوندی می زند برقصند. مثلا یکروز باید مردم را برای رفتن به پای صندوق انتخابات تشویق کنند و برای هربار باید ترفند جدیدی پیدا کنند.

وضعیت شغلی اکبر گنجی برای مزدوری وضعیتی به مراتب سخت تر از دیگر مزدوران است. او هم باید دل سپاه پاسداران را بدست بیاورد و آنها را راضی و خشنود کند و هم دل اصلاح طلبان در خارج کشور را که از براندازی نظام مقدس شان در هراسند. او هم باید به پهلوی می تاخت و هم به ترامپ و هم برای خالی نبودن عریضه سوزنی به مجلس خبرگان و شورای نگهبان.

او 4 سال باید به ترامپ می تاخت و مرتب به خواننده القا می کرد که ترامپ میخواهد به “ایران” حمله کند و ایران را کلنگی کند. وظیفه او این بود که حمله به جمهوری اسلامی را حمله به ایران جا بیاندازد. هر مقاله دو متری که می نوشت آسمان را به زمین می دوخت که هدف از تحریم ها سوریه ای کردن ایران است.

اکنون ترامپ با تقلب کنار زده شده و کار اکبر گنجی دشوارتر شده زیرا دیگر در کاخ سفید ترامپی نیست که او را متهم به حمله به ایران کند بلکه یک رئیس جمهور سوپر دمکرات آخوند دوست بجای ترامپ آمده که دیگر نمیشود با همان روش های سابق مردم را ترساند. پس باید شگرد دیگری پیدا کرد. این است که می بینید اکبر گنجی برداشته یک مقاله در سایت گویا نوشته و در یک مصاحبه خیالی چنان القا می کند که اگرچه ترامپ در چهار سال دوران ریاست جمهوری خود وارد هیچ جنگی نشد اما از اسلیپی جو خواسته که بعد از من به ایران حمله کن!

یعنی انسان حیرت می کند از این همه وقاحت و بی شرمی و شگفت آورتر اینکه سایت وزینی مثل گویا شده تریبون مزخرفات چنین مزدوران بی شرم و حیایی که شعور و مخاطب ایرانی را کم انگاشته اند.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
3 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها