شبیه سازی تیراندازی به خودروی فخری زاده با مدلهای دقیق کامپیوتری

دست اندر کاران «شبکه های باز اطلاعات» در دو هفته گذشته با همکاری در پشت صحنه یک تلاش حرفه ای برای شبیه سازی تیراندازی به خودروی فخری زاده انجام داده اند: موقعیت و ابعاد خودرو و وانت، محل ورود و خروج گلوله ها و غیره با حداکثر دقت ممکن تعیین، صحنه با دقت زیاد برای محاسبات کامپیوتری مدل سازی شده و سپس با در نظر گرفتن انواع پارامترها (مانند انحراف احتمالی گلوله ها در اثر زاویه برخورد آنها با شیشه ها و غیره) میلیونها تراجکتوری ممکن برای گلوله ها محاسبه و درنهایت چند موقعیت محتمل برای محل شلیک آنها بدست آمده است.

نتیجه خلاصه: محل شلیک این گلوله ها (منظور فقط پنج گلوله ای است که از شیشه جلو وارد و از بخش پشتی خودرو خارج شده اند) میتواند قسمت بار وانت بوده باشد، ولی گزینه هایی مانند یک تیرانداز بین وانت و خودرو و یا یک پهپاد در ارتفاع کم بالا و پشت وانت هم هنوز منتفی نیستند (تصاویر پایین را ملاحظه کنید).

لازم به یاد آوری است که این نتایج هنوز فقط به بخشی از ماجرا مربوط میشوند. روی هم رفته به نظر میآید که روایات و شواهد موجود (نه فقط رسمی ها) ناسازگار هستند و هر سناریویی هم به وقوع پیوسته باشد بعضی از آنها غلط بوده اند، اینکه دقیقا کدامها هنوز به مقدار زیادی تحقیق و محاسبه جدی نیاز دارد…

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
1 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها