شاهزاده گرامی! نصیحت من را بپذیر

جناب شاهزاده رضا پهلوی!

شما بعنوان یک شهروند کاملا حق دارید مثل بقیه انسانهای روی زمین استیک درست کنی و یا در منزل یوگا کنی و بالانس بزنی یا تخته نرد بازی کنی. شبیه همین کارها را سیاستمداران و افراد مشهور کشورهای اروپایی و امریکا انجام میدهند و نه تنها  باعث توجه مردم عادی نمیشود بلکه آنرا نشانه مردمی بودن آن فرد قلمداد می کنند.

اما جناب شاهزاده اجازه بدهید بعرض برسانم که شوربختانه فرهنگ مردم ایران اینگونه رفتار را نمی پسندند و آنرا نشانه مردمی بودن شما یا صمیمیت قلمداد نمی کنند.

بخوبی یاد دارم که عکس های پدر  فقید شما در کنار دریا در قبل از انقلاب چه واکنش های منفی را در ذهن هموطنان تنگ نظرمان برمی انگیخت. شاه اگر شلوارک می پوشید، اگر با فرزندش بازی میکرد، اگر در چهارشنبه سوری از روی آتش می پرید، اگر موتور سواری میکرد  هزار جور حرف و حدیث و چرت و پرت پشت سرش بود. شاه که حق نداشت به زیارت برود و یا سگ داشته باشد!

البته آن بخش از ایرانیان که موفق شده اند از دست آخوندها فرار کنند و به دنیای متمدن کوچ کنند، با اینگونه واقعیات کنار آمده اند و یاد گرفته اند که مسائل شخصی افراد بخودشان مربوط است و  طرز لباس پوشیدن، آرایش موی سر یا ریش گذاشتن یا به کلاب رفتن و  دیگر فعالیتهای شخصی افراد مشهور  اموری عادی است اما هنوز بخش گسترده ای از مردم ما رشد فرهنگی لازم را نیافته و مشاهده چنین مواردی برای آنها حساسیت زاست.

خلاصه اینکه هنوز زود است همان کاری که سیاستمداران در  کشورهای اروپایی و امریکایی انجام میدهند را به منظر ایرانیان گذاشت مخصوصا اینکه پروپاگاندای جمهوری اسلامی و  چپول ها قدرتمند است و آنها منتظرند بهانه ای بیابند تا  مسخره بازی دربیاورند. هنوز زود است مردم نایس بودن و عادی بودن سیاستمداران را درک کنند. زیاد نایس نباشید.

 

 

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
13 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها