شامپاین، کنسرت و چندرغاز برای عدالت

کارم شده این که هی به صفحه ای که کاوه موسوی برای جمع آوری کمکهای مردمی دایر کرده سر بزنم تا ببینم چقدر پول جمع شده. صفحه ای با عنوان ” به مصونیت قضائی در ایران پایان دهیم” که به بازدیدکنندگان اجازه میدهد به کمپین دستگیری ومحاکمه قاتلان رژیم اسلامی در خارج از کشور کمک کنند.

حال چندین روز گذشته و مبالغ اهدائی هنوز به 19000 پوند هم نرسیده و فقط 342 نفر کمک کرده اند. یعنی همت شش میلیون ایرانی که آه و فغانشان از دست رژیم به آسمان رسیده این بوده که از هر 17500 نفر آنها یکی سخن و عملش یکی باشد. درست است که خیلی ها نمیدانند، اما خیلی ها هم میدانند. در تویتر همه فهمیده اند و شک ندارم که بسیاری از آنها که کمک کردند آن را در فیسبوک نیز قرار داده اند.

این رقم خجالت آور را مقایسه کنید با آن مبالغی که دیده ام و دیده اید که خرج شامپاین باز کردن و کنسرت و مهمانی های پرخرج میشود تا جامعه ایرانی بی نصیب از فخر فروشی و لاف و گزافی که آن را انباشته نشود. دریغ از چندرغاز که بعد از این همه جنایت که خون از دلها روان کرد خرج عدالت کنند. آن را میگذارند به عهده من و شما.

در این زمانی که هموطنان ما در خیابانها و زندانهای رژیم در خون خود میغلتند دست ما باید در جیبمان برود تا مگر دژخیمان از فرجام کار بهراسند و یک بار هم ما این نامردمان را گرفتار پنجه عدالت ببینیم. این کوچکترین کاری است که میتوانیم بکنیم. ما باید سازمانها و امکانات لازم را برای آزاد نمودن کشور از دست این ستمگران ایجاد کنیم و این بدون کمک مالی ما امکان پذیر نیست.  

ایرانیانی که در خارج زندگی کرده اند میدانند که مردم کشورهای مترقی چقدر پول خرج کشورشان میکنند. ما هم به عنوان عضوی از این جوامع در همان روند نقش خویش را ایفا میکنیم. چگونه است که نمیتوانیم کوچکترین کمکی به سرنوشت کشوری که ما را پرورید بکنیم. چگونه است که پس از همه زبان ریختن ها اندکی عاطفه نسبت به هموطنان خویش نداریم؟

به کمپین ” به مصونیت قضائی در ایران پایان دهیم” کمک کنید. ما بدون اتحاد و همدلی و روی هم انباشتن توانائیهایمان نمیتوانیم کشور را آزاد کنیم و فردای روشنی برایش رقم بزنیم . کمک کنید تا جنایت علیه بشریت در ایران پایان بپذیرد. شک و دودلی و بدبینی را کنار بگذاریم. این هم یک نوع از سرمایه گذاری است. اگر چهل سال است که با خجالت به دیگران گفته اید که ایرانی هستید چون هر بار که نام ایران آمده تصویری از آخوندهای چرکین و بسیجی های بی مغز و گروگان گیری و پرچم سوزی و سینه زنی در نظر مخاطب شکل گرفته به این بیاندیشید که این سرمایه گذاری میتواند قدم اول در راه ایجاد کشوری آزاد و مترقی و فرهنگی باشد که باعث راحتی هموطنان ما و افتخار هر ایرانی در سراسر دنیا باشد.

لینک کمپین ” به مصونیت قضائی در ایران پایان دهیم”  پائین قرار دارد.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
27 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها