سیطره چپولیسم بر رسانه صدای امریکا

در یک اقدام بی سابقه کاخ سفید اطلاعیه ای منتشر کرد که در آن به مردم امریکا گفته شده که پول مالیات شما صرف امریکاستیزی و حمایت از رژیم های دیکتاتوری میشود. (متن این اطلاعیه را در اینجا میتوانید بخوانید)

در بخشی از این بیانیه آمده است: سال گذشته صدای آمریکا کمک کرد که توییت محمدجواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی که حاوی تهدید علیه آمریکا بود، برجسته شود.

اما گیر حقوقی این ماجرا در کجاست؟ چرا کاخ سفید قادر نیست مدیران صدای امریکا را برکنار کند؟

در امریکا کمیته ای هست به نام USAGM که بر کار رسانه های دولتی ایالات متحده نظارت می کند. صدای امریکا فارسی و رادیو فردا هم زیر نظر این کمیته کار می کنند. (برای دیدن چارت این کمیته به اینجا مراجعه کنید)

اعضای این کمیته 9 نفرند که مایک پمپئو هم عضو آن است. هشت عضو توسط رئیس جمهور وقت اوباما تعیین و توسط سنا تأیید شدند. نهمین عضو ، وزیر امور خارجه ، می باشد.

در میان افراد عضو این کمیته دو نفر از طرفداران ترامپ دیده میشود و بقیه از مخالفان او. به سابقه چند تن از اعضای این کمیته نگاهی بیاندازیم:

  • Kenneth WeinsteinPhoto of BBG Governor Kenneth Weinstein– این فرد از روسای موسسه هادسون بوده و ترامپ او را برای سفارت امریکا در ژاپن در نظر دارد که هنوز عملی نشده است.

  • Ryan CrockerPhoto of BBG Governor Ryan Crocker او از کارکنان با سابقه وزارت خارجه امریکا از زمان جورج بوش و اوباما بوده و سابقه سفیر امریکا در افغانستان، پاکستان و کویت و جاهای دیگر را دارد. او از دوستان کالین پاول و اوباماست.

  • Karen KornbluhPhoto of BBG Governor Karen Kornbluh مشاور اوباما بوده و همراه همیشگی اوباما در کنفرانسG7

  •  

  • Leon AronPhoto of BBG Governor Leon Aron زاده روسیه است و مقالات زیادی درباره روسیه منتشر کرده. دکتر لئون آرون  پژوهشگر و مدیر مطالعات روسیه در موسسه American Enterprise است.

  • Michael KempnerPhoto of BBG Governor Michael Kempner از دمکراتهای سوپر چپ و از نزدیکان باراک اوباماست. وی در سال 2008 برای کاندیداتوری کلینتون بعنوان مسئول مالی (جمع آوری پول) در ستاد انتخاباتی او کار میکرد. او همین مسئولیت را در انتخابات باراک اوباما داشت. او از سال 2014 که توسط اوباما به عضویت کمیته نظارت بر رسانه های امریکایی انتخاب گردید همچنان عضو فعال این کمیته است.

 

به اشتراک بگذارید: