سوپرمارکت ایرانی در ونزوئلا

کیهان شریعتمداری: در ادامه همکاری‌های راهبردی ایران و ونزوئلا بزودی اولین سوپرمارکت ایرانی در این کشور ساخته می‌شود.

در این رابطه‌، سفارت ایران در ونزوئلا با اشاره به این که یک کشتی ایرانی حامل موادغذایی در حال حرکت به سوی ونزوئلا است اعلام کرد این کشتی برای تأمین محصولات اولین سوپرمارکت ایرانی در ونزوئلا راهی آن کشور شده است.
در توئیتی که سفارت کشورمان درباره این موضوع منتشر کرده، گفته شده که قرار است با ورود کشتی «گلسان» به ونزوئلا و ورود موادغذایی به این کشور، این سوپرمارکت افتتاح شود.


در همین رابطه نیز علی آقامحمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اخیرا اعلام کرد که پول بنزین صادراتی به ونزوئلا تحت عنوان به طور کامل دریافت شده و به خزانه واریز شده است.

نمونه دو کشتی 24000 تنی Maersk (طبق مقاله زیر کشتی ارسالی ایران  به ونزوئلا 23000 تن ظرفیت دارد)

abc News: Iranian officials say one of their cargo ships is expected to dock in Venezuela loaded with food to launch the first Iranian supermarket in the South American nation.

Experts say that in addition to food, the most recent shipment could also be carrying equipment to help repair Venezuela’s collapsed refineries.

“That ship can carry 23,000 tons,” said Russ Dallen, head of the Miami-based investment firm Caracas Capital Markets, who tracked the ship’s progress. “That would be enough food for a whole chain of Iranian supermarkets across the country, not just one.”

به اشتراک بگذارید: