سوتی رئیس دفتر روحانی در مورد فخری زاده

محمود واعظی رئیس دفتر ریاست جمهوری (که از او به عنوان گرداننده اصلی دولت یاد میشود) امروز ـ ظاهرا در واکنش به انتقادات سر راست فریدون عباسی رئیس سابق سازمان انرژی اتمی ـ در یادداشتی در روزنامه ایران نوشت:

از نتایج عجیب این عملیات روانی غیرمسئولانه، یکی این است که شهید بزرگواری که عضوی از دولت بوده و همزمان با تیم مذاکره‌کننده، به دلیل نقش‌آفرینی در توسعه و بالندگی صنعت صلح‌آمیز هسته‌ای، نشان درجه دو خدمت از دست رئیس‌جمهور دریافت کرده است (این مسئله به دلیل ملاحظات امنیتی در آن زمان رسانه‌ای نشد) را مخالف دولت بازنمایی می‌کنند و شهادت مظلومانه او را به برجام ربط می‌دهند.

اینکه واعظی این واقعیت که فخری زاده معاونت وزارت دفاع را داشته (که با توجه به اهمیت پروژه هایش برای پیشبرد کارها لازم هم بوده) به عنوان «عضویت در دولت» مطرح کرده یک مصادره به مطلوب ناشیانه است. ولی گاف اصلی که واعظی در این چند خط میدهد این است که این شخص برای نقشش در توسعه «صنعت صلح‌آمیز هسته‌ای» نشان خدمت دریافت میکند، ولی این موضوع به دلیل «ملاحظات امنیتی» رسانه ای نمیشود! خوب این چه نوع پروژه هسته ای است که مدیرش باید معاون وزیر دفاع باشد و حتی اصل خبر دریافت نشان خدمت در باره آن (بدون ذکر جزئیات فنی) باید به دلیل ملاحظات امنیتی سانسور شود؟!

در این مورد فریدون عباسی ـ که هر چه باشد ذهن یک فیزیکدان را دارد ـ به مراتب هوشیارانه تر از امنیتی های کودن، ولی «خود زرنگ پندار» دولت روحانی محاسبه کرده که ـ به ظاهر بی شیله پیله ـ منظورش را اینگونه فورموله میکند:

در حاشیه یک روشنگری خطاب به واعظی: نخبگان علمی و فنی و نظامی ـ در هیچ کشوری ـ سیاستمداران را آدم حساب نمیکنند! این بابا میخواسته «پدر بمب هسته ای» کشور بشود، حالا شما میخواسته اید پس از خیانت برجام با یک آبنبات «نشان درجه ۲ خدمت» ساکتش کنید؟! همینقدر که حاضر شده با یک شیادی مانند روحانی و دلالانی نظیر ظریف و جنابعالی حرف بزند یک خفت بزرگ است. شماها اگر آخرش در همان نظام اعدام نشوید جای تعجب دارد…

به اشتراک بگذارید: