سه چیز مثل موریانه پایه های این رژیم را میخورد

برای کسانی که روزهای پیروزی انقلاب 57 را شاهد بوده اند بخوبی میدانند که این رزیم تا مدتها (درست و یا نادرست) از یک حمایت و مقبولیت مردمی در بین لایه های مختلف جامعه برخوردار بود ولی اکنون بعد از گذشت فراز و نشیبهای فراوان بجرات میتوان گفت که مقبولیت این رژیم از درون پوک و تهی شده و مثل کلبه های قدیمی است که تیرهای چوبی اش را موریانه ها خورده اند و هر لحظه باید فرو ریختن آنرا شاهد بود.

عوامل متعددی باعث این وضعیت شده اند که سه عامل بااهمیت آن عبارتند از:

  • مردم فرصت مقایسه پیشرفتهای اجتماعی و رفاهی حکومت گذشته را با رژیم فعلی پیدا کرده اند. مردم اعتبار پاسپورت ایرانی در زمان پهلوی را با الان مقایسه می کنند. این رژیم مایه خجالت و سرافکندگی مردم ایران در جهان شده است. ایرانیان هیچگاه به یاد ندارند که گردشگران عراقی بیایند در اینجا و از زنان و دختران ایرانی استفاده جنسی ببرند. ایرانیان در قبل از روی کار آمدن آخوندها در همه کشورهای اروپایی مورد احترام قرار میگرفتند اما الان شما به ترکیه یا امارات و یا عراق هم که مسافرت بکنید بدترین تحقیرها را باید تحمل کنید تا یک مهر ورود داخل پاسپورت شما بزنند. حکومت پهلوی تلاش میکرد ایران را همردیف کشورهای بزرگ صنعتی و پیشرفته برساند ولی این حکومت همه درآمدهای کشور را صرف ترویج تروریسم و آدم کشی در منطقه می کند و عملا چهار دهه است که ایران در انزوا بسر می برد. مردم از دشمنی با امریکا ناراضی هستند و خواهان داشتن یک زندگی نرمال مثل بقیه مردم جهان هستند.
  • عامل دوم، دخالت دین در حکومت و حتی در زندگی فردی و شخصی افراد است. در اوایل به قدرت رسیدن آخوندها اینگونه نبود و مردم از یک آزادی های حداقلی برخوردار بودند اما این وضعیت دوام نیاورد و کم کم سلیقه آخوندها در همه مراحل و لایه های زندگی افراد اعمال شد. زورگویی در ماه رمضان برای بستن دهان مردم و یا مزاحمت و عربده کشی های وقت و بی وقت در ماه محرم و ترویج فرهنگ گریه و عزا باعث شده مردم از اینها را و از باورهای خرافاتی شان روی گردان شوند. مخصوصا اینکه مردم خود شاهد دروغگویی و ریا و اختلاس و دزدی روحانیون و وابستگان آنها بوده اند و میدانند ادعاهای مذهبی فقط برای کلاهبرداری و تیغ زدن مردم شده است.
  • عامل سوم تلاش این حکومت و ضدیتش با فرهنگ ملی و ایرانی است. اینها برای مراسم مسخره اربعین همه امکانات دولت و شهرداریها و غیره را بسیج می کنند تا باشکوه برگزار شود اما به مردم ایرانی اجازه نمیدهند در سال یکروز معین را به پاسارگاد بروند و یاد کوروش این پادشاه ایرانی را گرامی بدارند. بخاطر همین است که ما باید روی این مسائل ملی که ارتباط مستقیم با هویت ایرانی دارد تمرکز کنیم. پرچم شیرو خورشید را هرجا که میتوانیم به اهتزاز درآوریم. از کوروش و پادشاهان ایرانی که برای اعتلای این سرزمین تاریخی تلاش کرده اند قدردانی کنیم.
به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
3 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها