سقوط ۲۰ پله‌ای ضریب هوشی ایرانیان در زمان حکومت جمهوری اسلامی

براساس آمارهای بین‌المللی که در مجله آمریکایی «فوربس» در سال ۲۰۲۰ منتشر شده است، ضریب هوشی ایرانیان در بیست سال گذشته میانگین حدود ۲۰ نمره پایین آمده و از عدد ۱۰۴ به ۸۴ رسیده است. در این رده‌بندی ایران از بین ۱۸۵ کشور در رتبه ۹۷ قرار دارد. 

تغذیه نامناسب، استرس زیاد، ترس و وحشت مداوم و زندگی در بحران که همه سوغات جمهوری اسلامی میباشد؛ باعث شده است نخبگان بسیاری سرزمین مادری خویش را ترک کنند و چرخه تولید مثل آنها هم در خدمت کشورهای میزبان که اکثرا غربی هم هستند، قرار بگیرد.

شرایط بد اجتماعی و سیاسی و نبود امنیت ذهنی و اقتصادی در طول این چهاردهه باعث شده است ضریب هوشی ایرانیان بسیار پایین بیاید. درست از روزی که انقلاب اسلامی پیروز شد، ما شاهد تولد ابر بحران های بی پایان در ایران اشغال شده هستیم.

یغمای ژنتیکی ایرانیان به دلیل فرار مغزها و نبود تغذیه مناسب برای اکثریت مردم را در کنار حماقت های بی پایان حکومتی بگذارید که یک روز سفارت آمریکا و عربستان و‌انگلیس را اشغال میکند و روز دیگرش ۸ سال جنگ بیهوده راه می اندازد، انواع و اقسام اعدام ها و تیرباران ها و قتل های زنجیره ای را بر علیه مخالفانش به کار میبرد و ثمره چهار دهه جنایت و کروگانگیری و و تحمیل قوانین عقب مانده اسلامی چو حجاب اجباری و ممنوعیت نوشیدنی های الکلی و‌ آدمکشی اش هم میشود «تحریم»؛ تحریم هایی که روز به روز مردم را فقیر تر و در مقابلش جیب سرداران و‌ملایان‌ را پر پول تر میکند.

این حکومت با بحران نفس میکشد. پس از چهاردهه جنایات رنگارنگ، اکنون هم حجت الاسلام ملعون خامنه ای ورود واکسن غربی را ممنوع اعلام میکند تا برادران قاچاقچی و شرکت های روسی و چینی، جیب ایرانیان را مثل همیشه خالی کنند و بی کیفیت ترین اجناسشان را در مقابلش به ما بچپانند.

اگر ۱۰ سال دیگر این حکومت ادامه پیدا کند، فکر کنم «تکامل معکوس» ما به طور کامل به ثمر برسد و همانند انسانهای نخستین بر روی درختان زندگی کنیم و همانند مردم کره شمالی، همدیگر را بخوریم!

به اشتراک بگذارید: