سرگئی لاوروف: اسرائیل مسکو را از تهدیدهای ج/ا در سوریه آگاه کند – ما ترتیبش را میدهیم!

بدنبال حملات اخیر به سایت های مرتبط با ج/ا در شرق سوریه وزیر امور خارجه روسیه گفت: اگر به دولت وی اطلاعات داده شده بود آنها وارد عمل میشدند و IDF (نیروهای دفاعی اسرائیل) مجبور نبوند به زحمت بیفتند.

لاوروف در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت، “ما بارها به همکاران اسرائیلی خود گفته ایم که اگر لازم است به تهدیدهای امنیتی از خاک سوریه پاسخ دهید, اطلاعات را به ما بدهید.”

این اظهارات کمتر از یک هفته پس از مجموعه ای از حملات هوایی گسترده (منتسب به اسرائیل) به اهداف مرتبط با ج/ا در شرق سوریه صورت گرفت. در گذشته و در موارد مشابه روسیه زبان بسیار تند تری به کار میبرد.

وزیر امور خارجه روسیه افزود مسکو نمی خواهد سوریه میدان جنگ اسرائیل و ج/ا باشد.

لاوروف گفت: “همکاران عزیز اسرائیلی (our dear Israeli colleagues)، اگر اطلاع موثق دارید که امنیت کشور شما با تهدیدهایی از خاک سوریه روبرو است، به ما فوراً گزارش دهید و ما برای خنثی کردن آن تهدیدها همه گونه اقداماتی انجام خواهیم داد.”

روسیه برای پشتیبانی از بشار اسد حضور نظامی گسترده ای در سوریه دارد. در این شرایط به منظور جلوگیری از درگیری های ناخواسته, اسرائیل و مسکو مکانیزم deconfliction را بین خود برقرار کرده اند, به این ترتیب که دو کشور از طریق برقراری خطوط ارتباطی موثر از بروز هر گونه درگیری ناخواسته جلوگیری می کنند.

اگرچه روسیه و ج/ا هر دو در جنگ داخلی سوریه از اسد حمایت کرده اند، ولی برنامه مشابهی برای آینده سوریه ندارند. مسکو امید است که سوریه را از نو بسازد و به ثبات برساند، برنامه ای که با تهدیدهای مداوم ج/ا, به حمله از خاک سوریه به اسرائیل همخوانی ندارد.

منبع: Times of Israel

ویدئوی همین مطلب:

مطلب مکمل:

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
3 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها