سرمایه ایرانیان خارج از کشور ۱۵ برابر بودجه ۹۹ است!

صادق‌حسین جابری ‌انصاری، معاون وزارت خارجه ایران در امور مجلس و ایرانیان، شمار ایرانیان خارج از کشور را حدود چهار میلیون نفر نامیده و گفته است، سرمایه این تعداد به طور تخمینی و اجمالی  بین یک‌ونیم تا دوهزار میلیارد دلار است.

به گزارش “اقتصاد ۲۴”، با در نظر گرفتن این که سقف بودجه کل سال آینده ۱۸۶۶ هزار میلیارد تومان است، اگر دلار را برابر ۱۳هزار تومان در نظر بگیریم و عدد دوهزار میلیارد دلار را در آن ضرب کنیم نتیجه گرفته می‌شود که سرمایه ایرانیان خارج از کشور ۱۵برابر بودجه سال ۹۹ ایران است که با آن می‌توان ۱۸ برابر آمار بیکاران در ایران شغل ایجاد کرد.

جابری انصاری با اشاره به رقم تخمینی سرمایه ایرانیان خارج از کشور ادامه می‌دهد: «اگر میزان بودجه بدون در نظر گرفتن تورم همین اندازه باشد تا ۱۵ سال دیگر می‌توان با آن بدون کمک نفت و مالیات کشور را اداره کرد.»

او به بدون آنکه به چرایی اصلی خروج ایرانیان از کشور بپردازد، در پاسخ به این این سئوال که “تا چه حد فضا را برای بازگشت ایرانیان با هر اندیشه و تفکری فراهم کرده‌ایم؟ مسئولان را به “انعطاف بیش‌تر” فرا می‌خواند تا هم سرمایه‌های اقتصادی و هم سرمایه‌های معنوی بازگشته و بستر توسعه کشور فراهم بیاید.

البته گرگ های ولایت فقیه نمیگویند چه تضمینی وجود دارد که اموال مردم پس از بازگشت به جهنم جاعشیه توقیف نشود و خودشان سر از زندان ها و خاوران ها درنیاورند!؟

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
3 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها