سردرگمی شدید امریکا در خاورمیانه

اشکال ذهنی خیلی از ایرانیان این است که فکر می کنند چون امریکا کشوری ثروتمند، پیشرفته و قدرتمند است پس حتما دولتمردانش نیز انسان هایی باهوش و بابرنامه هستند. 

اتفاقات سالهای اخیر و بویژه با آمدن دولت اسلیپی جو، میتوان گفت صد در صد این ذهنیت اشتباه بود. امریکا خر تو خرتر از این حرفهاست که ما فکر میکردیم.

بایدن کمتر از یک ماه با امضای ۴۰-۵۰ حکم حکومتی همه تصمیمات داخلی و خارجی دولت قبلی را کاملا معکوس کرد و جای دوست و دشمن را جابجا کرد. یعنی مسخره تر و بی حساب و کتاب تر از این نمیشود. اینگونه حرکات پیستونی حتی در کشورهای عقب افتاده افریقایی هم صورت نمی گیرد. بالاخره هر دولتی چند تا کار مفید دارد که مطابق منافع ملی آن کشور بوده و دولتهای بعدی آن را مطابق سلیقه خودشان ادامه می دهند نه اینکه کاملا همه چیز را سیاه و سفید ببینند.

با آمدن اسلیپی جو، چون تحت نفوذ شدید لابی رژیم آخوندها قرار دارد، همان روز اول حمایت از تروریستهای حوثی جزو سیاست جدید دولت امریکا در خاورمیانه اعلام شد اما با شدت گرفتن موشک پرانی این گروه و اعتراض کشورهای عربی، اکنون دولت امریکا دو تن از رهبران حوثی را تحریم کرده!

یعنی اگر یک کارگر ساده ساختمانی را می گذاشتند وزیر امور خارجه امریکا، عاقلانه تر تصمیم میگرفت تا این منگول های چپول دمکرات.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
3 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها