سخنی با کارکنان شرکت نفت؛ لزوم‌ اعلام‌ اعتصاب سراسری

در دو سال اخیر سازمان برنامه بودجه که مسئول ارائه لایحه بودجه می باشد، بر خلاف قانون، حقوق کارکنان دولت را کمتر از نرخ تورم ( کاذب) اعلام می کند. بر خلاف آنچه اساتید آمار در خصوص اعلام میزان تورم با استناد به سبد متشکل از بیش از ۳۰۰ قلم کالا و خدمات نرخ تورم را اعلام می کنند، از نظر من تورم آن چیزی است که مردم بخصوص قشر ضعیف با گوشت و پوست آن را حس می کند.‌ اقلام کالاهای اساسی را که بسنجید غالب آن ها در یک سال اخیر تا صد در صد افزایش داشته اند. در سال جاری بدلیل رشد قیمت میوه، بسیاری از مردم از خرید میوه محروم شده یا آن را به حداقل ممکن رسانده اند. سخن گفتن از خرید مرغ و گوشت قرمز و …. نیز یک داستان تکراری است. اکنون خوردن املت یک غذای لاکچری محسوب می شود!

بگذریم با طرح مسخره مجلس در سال جاری جهت افزایش حقوق کارکنان دولت، حقوق های بالای ده میلیون از افزایش بیست و پنج درصد ( لایحه بودجه اعلامی دولت) محروم شده و همچنین با تعیین یک سقف ماهانه ۳۳ میلیون تومان در ماه که شامل پاداش و مزایا … نیز می شود ضربات مهلک دیگری به بدنه تخصصی دولت وارد آمد( بگذریم اینجا قصد تبعیض و … عملا مطرح نیست) در تمام دنیا بسیاری از متخصصین مزد دانش و تجربه و تخصص را می گیرند.

برای آن که مساله را روشن کنم و واقعیات طرح های احمقانه مجلس و دولت را شفاف کنم، توجه کنید که بنابر اخبار اعلام شده حدود ۳۰۰۰ پزشک به کانادا مهاجرت کرده مهاجرت پرستاران نیز با رشدی سیصد درصدی روبرو شده و بسیاری هم در حال اقدام و در نوبت مهاجرت قرار گرفته اند. فراموش نکنید برای تربیت یک کادر درمان چقدر زمان و سرمایه مورد نیاز می باشد. حال توجه کنید که با این خیل مهاجرت ، کشور در زمینه خدمات بهداشت با چه بحرانهایی در آینده روبرو خواهد شد.

در حوزه نفت نیز بنابر اخبار رسیده به دلیل حقوق دستمزد پایین نسبت به کشورهای نفت خیز بسیاری از متخصصین به کشورهای حاشیه خلیج فارس مهاجرت می کنند.

با دیدگاه های جدید ایجاد شده به حقوق بگیران شرکت نفت، نجومی بگیر می گویند مثلا حداکثر با ۱۰۰۰ دلار حقوق.در صورتی که ممکن است این حقوق در کشورهای عربی تا ۵ برابر این مقدار باشد.

به دلیل تغییراتی که در قانون بودجه از سوی مجلس ایجاد شد به اغلب کثیری از کارکنان شرکت نفت تنها دوونیم میلیون اضافه شده یا آنها نیز مشمول سقف پرداخت حقوق شده اند.در خبر های جسته و گریخته می شنویم که کارکنان شرکت نفت همگی از عدم افزایش حقوق کافی ناراحت و دست به اعتراض های پراکنده می زنند.

کارکنان شریف شرکت نفت!، دور زمانی کارکنان شرکت نفت در سال ۵۷ که فریب آخوندهای مکار را خورده بودند، با اعتصاب سراسری کشور را فلج کردند و در سرمای زمستان ، مردم دا مواجه با صف های طولانی نفت و بنزین کردند. اکنون بحث بر سر درست یا غلط بودن کار آن ها ندارم اما چاره رسیدن به مطالباتتان تنها یک راه است:

اعتصاب!

مطمئن باشید این ابلهان نه توان دارند کسی را بجای شما بگذارند و نه این ظرفیت وجود دارد که مزدور استخدام کنند.کار نفت تخصصی و پر زحمت است.

وقت آن رسیده که همت کنید و حقتان را از این ظالمان بستانید. مطمئنا با حرکت شما مردم و سایر کارکنان دولت نیز به صفوف اعتصابیون خواهند پیوست.

به این منظور یک روز سراسری را اعلام و از رفتن به سرکار خودداری کنید. باور کنید مزدوران رژیم جنایتکار، هیچ غلطی نمی توانند بکنند.

به اشتراک بگذارید: