سابقه عملیات نظامی امریکا علیه جمهوری اسلامی

از زمان به قدرت رسیدن آخوندها در ایران، دشمنی با امریکا آغاز شد و تاکنون ادامه دارد. در این مدت علاوه بر سردادن شعار مرگ بر امریکا و آتش زدن پرچم این کشور، اقدامات عملی متعددی علیه امریکا و اتباع این کشور صورت گرفت که از جمله آنها می توان حمله به سفارت امریکا در تهران نام برد که منجر به گروگان گیری دیپلماتهای آن گردید.

دیری نگذشت که عوامل سپاه پاسداران با بکار گیری عماد مغنیه در بیروت، انفجار  بمب مهیبی مقر نیروهای دریایی امریکا را ویران کرد که تعداد زیادی از آنها کشته شدند.

این وضعیت دشمنی با امریکا در این مدت 40 سال همچنان بدون وقفه ادامه داشته و بارها توسط نیروهای نیابتی ضرباتی به امریکایی ها وارد شده است. مثلا در افغانستان و عراق صدها سرباز امریکایی توسط بمب های کنار جاده ای کشته شدند که در همه آنها دست عوامل سپاه قدس در میان بود.

اما در مقابل دشمنی مداوم جمهوری اسلامی با امریکا و اتباع این کشور، دولت امریکا تنها سه بار دست به اقدام تلافی جویانه زد. این سه اقدام بطور خلاصه عبارتند از:

1- عملیات طبس (یا پنجه عقاب) برای آزادسازی گروگان های سفارت امریکا که به شکست انجامید. این عملیات در سال 1359 صورت گرفت و باعث آبروریزی جیمی کارتر گردید.

2- مدتی بعد یعنی دراواخر جنگ ایران و عراق، جمهوری اسلامی در خلیج فارس اقدام به رها کردن مین های دریایی میکرد که یکی از آنها به ناوچه امریکایی خورد ولی منجر به غرق شدن ناوچه نشد. در پی این حادثه نیروی دریایی امریکا عملیات آخوندک را بعنوان اقدامی تلافی جویانه انجام داد که در ظرف کمتر از دو ساعت بخش مهمی از نیروی دریایی ایران نابود شد و ناوچه سهند غرق شد و 56 نفر از پرسنل ایرانی آن جان باختند. چند ماه بعد خمینی جام زهر قراداد 598 را سر کشید.

3- عملیات شکار سردار قاسم سلیمانی و همراهان

از زمانی که عراق و سوریه از داعش پاکسازی شد، نیروهای نیابتیجمهوری اسلامی شروع به پرتاب کاتیوشا به مراکز و پایگاههای امریکا در عراق کردند. در یکی از این حملات یکی از امریکایی ها که بصورت پیمانکار در پایگاه  حضور داشته کشته می شود. یکی دو روز بعد هواپیماهای امریکایی پنج مرکز حشدالشعبی را بمباران می کنند که تعداد زیادی از پاسداران مستقر در آن مراکز کشته میشوند. بدنبال این اقدام، با هدایت قاسم سلیمانی و ابوالمهندس رهبر حشدالشعبی جمعیت انبوهی وارد منطقه سبز بغداد می شوند و به سفارت امریکا یورش می برند. دو روز بعد امریکا قاسم سلیمانی و رهبر حشدالشعبی را در یک حمله دقیق و حساب شده مورد هدف قرار می دهد.

خلاصه:  برخلاف تلاش 40 ساله جمهوری اسلامی علیه امریکا، رهبران  ایالات متحده بسیار خویشتندار بوده اند ولی هرگاه خواستند ضربه ای بزنند، کارشان حرفه ای و ضربه ای کاری بوده است (منهای عملیات طبس)

اکنون که خویشتنداری امریکا به سر آمده و هر لحظه ممکن است ضربات نهایی و تمام کننده بر جمهوری اسلامی وارد گردد، باورهای آخرالزمانی که محضولات تربیت آخوندی است باعث خواهد شد تا سردمداران جمهوری اسلامی دچار توهم شوند و دست به اقدام انتقامی بزنند.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
2 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها