روح الله در فرانسه، روح الله در عراق، روح الله در ایران؛ بازگشت همه به سوی اوست!

روح الله زم پس از گل کردن آمد نیوز و اسم در کردنش در خارج از کشور _ به ویژه پس از تظاهرات های دی ماه ۹۶ _ خیلی سعی کرد به شخص رضا پهلوی نزدیک شود؛ حتی در فیلمی که این اواخر از او پخش شد و صدا و سیمای نظام او را بازیچه ماموران خودش معرفی کرد، تمام هدف فیلم تخریب «پهلوی» ها بود و‌ در کنارش ما با یک «خاله سیبیلوی» سیاسی طرف شدیم که حتی به «بیژن فرهودی» که در مطرح کردنش نقش اساسی داشت، رحم نمیکند و او را به سخره میگیرد…..

حال سوال مهم اینجاست:

که چگونه شخصی که پس از رسوایی فیلم پخش شده اش از صدا و سیما _ و اعترافات خودش مبنی بر بازی خوردن از یک «نفوذی» اطلاعات سپاهی _ اینگونه ناشیانه به عراقی پا میگذارد که اختیار خودش را هم ندارد و جمهوری اسلامی تمام ارکانش را تحت کنترل گرفته است!؟

اگر آیت الله سیستانی قصد دیدار با او را داشته است، بدون شک راه های زیادی برای مطمئن شدن از «راستی» این ملاقات وجود داشت، پس چرا روح الله زمی که به قول خودش از رگ گردن به «نظام» نزدیکتر است، شاهرگ حیات خودش را اینچنین به تیغ تیز سپاه میسپارد؟

حتی زمان این دستگیری هم عجیب است! درست در زمانیکه مزدوران سپاه در همه جای عراق حضور دارند و میلیون ها ایرانی که در میانشان ده ها هزار نفر سپاهی و بسیجی حضور دارند و به بهانه «اربعین»_ برای جهان _ رژه قدرت در سرتاسر عراق بحران زده برگزار میکنند ، چرا باید روح الله زم اینچنین دست به خطر بزند!؟

براستی منابعی که از رگ گردن به او نزدیکتر بودند و ناگفته های بیت رهبری را برایش افشا میکردند، یعنی خبر نداشتند که قرار است روح الله زم را مقداد ها و میثم ها دستگیر کنند؟

روح الله زم از نظر من یک قربانی است؛ یک قربانی که تاریخ مصرفش تمام شد. پس از فیلمی که صدا و سیما از صحبت هایش بر علیه اپوزیسیون پخش کرد، او و‌کانال آمد نیوز در سراشیبی سقوط قرار گرفتند و‌دیگر برای بسیاری کذاب بودن و جریان سازی های جعلی این کانال خبری نمایان شده بود و‌ به قولی موج زم دیگر ارتفاعی نداشت.

پس از ناموفق بودن فیلم پخش شده صحبت های زم بر علیه اپوزیسیون از برنامه ۲۰:۳۰، نظام چندین فیلم سکسی و بی ارزش از مهره های رده پایینش _ که سوختن و نسوختنشان تاثیری بر نظام بی آبروی جمهوری اسلامی نداشت _ در اختیار آمد نیوز قرار داد تا شاید چهره مخدوش شده اش کمی «بزک» شود اما تو گویی آب رفته دیگر به جوی بازنگشت و این را هم خود روح الله زم فهمید و هم نظام!

در اینکه او از ابتدا مهره نظام بود_ با توجه به تجربه سردار مدحی _ حرف و‌حدیث بسیار است اما آنچه مسلم است اگر این سناریو هم درست نباشد، آمد نیوز از همان آغاز گل کردنش توسط نفوذی ها به تسخیر نظام درآمد و محلی شد برای سنجش افکار عمومی و تجزیه و تحلیل رفتارهای مخالفان جمهوری اسلامی…

روح الله زم اکنون در زندان است. به قول آقای فرج سرکوهی چه او از ابتدا مامور نظام بوده باشد و چه نباشد و خطای استراتژیک مرتکب شده باشد، باید از حقوق انسانی او دفاع کرد؛ او اکنون زیر دست کسانی است که برای حفظ قدرت، زن سعید امامی، عزیز خامنه ای را به لجن کشیدند و حتی به امثال احمد خمینی و رفسنجانی هم رحم نکردند، حال چه برسد به متوهمی که تنها هنرش، انتشار اخبار گلچین شده ای بود که امنیتی های ولی فقیه در اختیارش میگذاشتند.

دستگیری روح الله زم و ماجراهایی از جنس نفوذ سردار مدحی، هر چه نداشته باشد، گرد تفرقه بر صورت اتحاد مردم میپاشد و دیوار بی اعتمادی میان خارج و داخل را بلندتر از همیشه میکند، حال سود این بی اعتمادی به جیب چه کسی میرود!؟

«جمهوری اسلامی»

چه کسی پس از تسخیر کانال آمد نیوز دیگر جرات میکند که نقش «شهروند خبرنگار» را برای رسانه های اپوزیسیون بازی کند؟

در افکار عمومی اکنون اینگونه تبلیغ میشود که جمهوری اسلامی وقتی «ریگی» را در آسمان شکار میکند و «روح الله زم» را از قلب پاریس دست بسته و چشمبند زده به تهران میکشاند، من شهروند ساده را که زیر همین سقف فروریخته زندگی میکنم را، به راحتی میتواند شناسایی کند، پس چرا باید جانم را برای کسانی به خطر بیاندازم که پس از ۴۰ سال حتی شعارهایشان تغییر نکرده است!؟

اکنون بیشتر از زم، پرونده‌دارهایی که دیگر خودی نیستند، ترسیده اند، آنهایی که امروز «سلطان» فلان و بهمان نام دارند، امروز بیش از هر روزی ترسیده اند که نکند همه این داستانها برای چنین روزهایی بود؛ روزهایی که بحث جانشینی خامنه ای بالاگرفته است و در حالیکه قهرمانان واقعی ملت چو اسماعیل بخشی ها و سپیده قلیان ها و آرش صادقی ها در گوشه زندان ها شکنجه میشوند، همه جا پر شده است از «روح الله» و «فرانسه» !

به راستی اگر تنها دقیقه ای به دستگیری روح الله زم در حیاط خلوت نظام نگاهی بی تعصب بیاندازیم، خواهیم دید که برنده این ماجرا، تنها نظام است که دارد افکار عمومی را خیلی پیچیده و حرفه ای، «مهندسی» میکند.

چند ماه سریال «شهردار» آدمکش و پرستو بحث روز بود، اکنون هم باز یک «آخوند زاده» خبرکش، همه تیترها را به خود اختصاص داده است. هر جا که سرک بکشید، پشت پرده انحراف افکار عمومی و «مهندسی اذهان» ملت از مسائل کلانی چو «سقوط پول ملی» و اثرات «تحریم» ها و احتمال مرگ خامنه ای و فرار سرمایه ها و فساد آقازاده ها و سرکوب فعالان مدنی و محیط زیستی، همه جا، پای یک «استمرار طلب» در میان است!

دستگیری روح الله زم هم هراس بر دل مخالفان داخل و خارج میاندازد و هم در کنارش وزارت اطلاعاتی که آبرویش بر سر پرونده متهمان ترور دانشمندان هسته ای رفته بود، سیمای کریه اش تا حدودی به خیال خوششان «ترمیم» میکنند؛ پیامشان هم این میشود که اگر ما حریف اسراییل نمیشویم، اما شماها را خوب میتوانیم سرکوب کنیم.

به هر طرف این ماجرا نگاه کنید، برنده تبلیغاتی این بازی «جمهوری اسلامی» است. در این پازل به هم ریخته، تنها نمیشود با قاطعیت از نقش «زم» صحبت کرد. حالا اینکه او از همان ابتدا مهره نظام بوده است و یا واقعا فردی ساده لوح است، تاریخ بعدها قضاوت خواهد کرد. فعلا خودتان را آماده کنید که دستگیری زم، نوک «کوه» و پیش نمایش است. داستان اصلی هنوز مانده است. بعد از شهردار آدمکش و روح الله زم ، خدا میداند کدامین پروژه قرار است مردم را به سبک سریال های ترکی سرگرم کند، سریال بعدی هر چه باشد، مطمئن باشید باز پای یک استمرار طلب در میان است….

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
10 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها