روحانی: تاکنون ۲۵ میلیون ایرانی به ویروس کرونا مبتلا شده اند

به گزارش تابناک روحانی در جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا به گزارشی در خصوص وضعیت ابتلای مردم به کرونا اشاره کرد که وزارت بهداشت در اختیارش قرار داده و گفت: تخمین ما بر این است که تاکنون ۲۵ میلیون ایرانی به این ویروس مبتلا شدند و قریب حدود ۱۴ هزار نفر هم عمرشان را در این مدت از دست داده‌اند. تعداد زیادی از افراد بستری بودند و در این ۱۵۰ روز آمده است که مجموعاً بیش از ۲۰۰ هزار نفر در بیمارستان‌ها بستری بودند. در این گزارش آمده است که ما باید این احتمال را بدهیم که ۳۰ تا ۳۵ میلیون نفر در معرض ابتلا خواهند بود.   روحانی افزود: در همین گزارش پیش‌بینی شده است تعداد بستری‌هایی که در آینده باید پیش بینی کنیم حدود دو برابر آن مقداری است که ما در ۱۵۰ روز شاهد آن بوده‌ایم. خودمان را باید از نظر درمان و تخت‌های بیمارستانی آماده  و با شرایط پیش رو مقابله کنیم. شهر سفید در وضعیت فعلی معنایی ندارد.

روحانی در ادامه گفت: در این گزارش همچنین آمده است که از هر ۱۰۰۰ نفری که به این ویروس مبتلا می‌شوند ۵۰۰ نفر آن‌ها علامتی ندارند و ممکن است متوجه هم نشوند. حدود ۳۵۰ نفر علائم خفیف دارند و نیازی به بستری ندارند، اما ممکن است ۱۵۰ نفر از هر ۱۰۰۰ نفر نیاز به بستری شدن داشته باشند؛ بنابراین، ما یک جمعیت چند ده میلیونی پیش روی داریم که در میان هر هزار نفری که مبتلا می‌شوند، ممکن است بیشتر از صد نفر نیاز به بستری شدن داشته باشند و خودمان را باید برای آن آماده کنیم.

در حاشیه:

من فکر میکنم شما اصلا از اعداد استفاده نکنید بهتر است. بر اساس پژوهشها نرخ مرگ و میر در میان مبتلایان به این ویروس (که ناقلین بدون علائم را هم شامل میشود) در بهترین حالت حدود نیم در صد است، که با این آمار میشود ۱۲۵ هزار نفر، نه ۱۴ هزار فوتی که رسما اعلام کرده اید.
ولی از آنجا که شما هیچ چیزتان مثل آدم حسابی نیست بیایید بر آوردهای خودتان همینجا را مبنا قرار دهیم: روحانی به نقل از وزارت بهداشت میگوید از هر ۱۰۰۰ نفر مبتلا (شامل افراد بدون علائم) حدود ۱۵۰ نفر نیاز به بستری شدن دارند، از ۲۵ میلیون میشود سه میلیون و ۷۵۰ هزار نفر، خوب این کجایش به آمار (در مجموع) ۲۰۰ هزار بستری جور در میآید؟
شماها یک پاراگراف عاری از تناقض نمیتوانید بنویسید؟

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
1 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها