روایت فرمانده نیروی هوایی ارتش از شب ساقط کردن پرواز اوکراین (PS-752)

Feb 6, 2021

درباره این موجود (گویا نیوز):

عزیز نصیرزاده، فرمانده‌ گوش به فرمان
عزیز نصیرزاده همچون سلف خود، حسین شاه صفی از نامحبوب‌ترین فرماندهان نیروی هوایی ارتش پس از انقلاب در میان پرسنل است. انتصاب عزیز نصیرزاده به عنوان فرمانده نیروی هوایی ارتش توسط علی خامنه ای در تاریخ ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ صورت گرفت.

نصیرزاده اگرچه یک خلبان سابق جنگنده رهگیر اف-۱۴آ تامکت است، اما منش، رفتار و عملکرد وی همچون یک خلبان شکاری نیروی هوایی ارتش نبوده است. او در سال‌های خدمت خود در ستاد فرماندهی نیروی هوایی ارتش در دوشان تپه بیش از آنکه به دنبال کارهای اجرایی و مدیریتی باشد و حتی پروازهای خود را به طور ماهیانه دنبال کند در مسجد ستاد و در نزد روحانیون معاونت عقیدتی سیاسی ارتش دیده می‌شد. او پای ثابت تمامی مراسم مذهبی، نمازهای صبح، ظهر و جمعه بود. همواره به پایگاه‌های مختلف نیروی هوایی برای افتتاح مساجد، نمازخانه‌ها و حتی امامزاده‌های تازه تاسیس (به عنوان مثال در پایگاه ششم شکاری) سفر می‌کرد.

بنابر گفته‌های هم‌گردانی‌های او، بیش از آنکه نشریات هوانوردی و نشریات مرتبط با جنگنده اف-۱۴آ را مطالعه کند با مطالعه قرآن و کتابهای مذهبی مشغول بود و به همین دلیل عملکرد او به عنوان یک خلبان هواپیمای جنگنده رهگیر تامکت همیشه با انتقاد همکارانش مواجه بوده است. عزیز نصیرزاده تنها یک نمونه از ده‌ها افسرانی است که در سال‌های اخیر به سرعت ترفیع درجه یافته و با حمایت علی خامنه‌ای به پست فرماندهی کل نیروهای چهارگانه ارتش در آمده‌اند. افسرانی که خود می‌دانند شایستگی فرماندهی را ندارند اما با ظاهرسازی، فریب و دروغگویی سعی می‌کنند عملکرد خود را مفید و مثبت نشان دهند بیش از آنکه نگران توان رزمی رو به زوال و مشکلات معیشتی نیروهای تحت فرمان خود باشند.

به اشتراک بگذارید: