رمزگشایی از حرف های ترامپ درباره حمله به مراکز فرهنگی «ایران»

برای برداشت درست از حرف های ترامپ، باید سیاست کلان او درباره ایران را زیر ذره بین گذاشت. اول از همه او و مایک پمپئو همیشه سعی کرده اند میان «ملت ایران» و «دولت ایران» تفاوت قائل شوند، بنابراین با عقل جور در نمی آید که مثلا ترامپ بخواهد به تخت جمشید که هیچ ربطی به «جمهوری اسلامی» ندارد و‌خود جمهوری اسلامی برای نابودی اش «سد» میزند، حمله کند، پس منظور ترامپ چیست؟

همانگونه که میدانیم قاسم سلیمانی یک مسلمان معتقد به اسلام و ولایت فقیه بود که در خارج از مرزهای ایران به عنوان «رمبو» خامنه ای شناخته می شد. مرگ این رمبو اسلامزده طرفداران مسلمان و ۲ آتشه نظام را بیش از ایران در عراق و مناطقی که او اوباش مسلمان و آرزومند شهادت را ساماندهی کرده بود، آزرده خاطر کرده است و به همین دلیل ترامپ نمیخواهد نظام اسلامی را طوری تهدید کند که اوباش خاورمیانه حرفشان به کرسی بنشیند که بله، ای امت اسلام، ترامپ دشمن اسلام است و بیایید برای نابودی آمریکا متحد شویم و…

ترامپ خوب میداند چگونه میان جمهوری اسلامی و دیگر کشورهای سنی و مسلمان منطقه تفاوت قائل شود، از طرف دیگر او این نکته را هم خوب میداند که مردم ایران هیچ دلبستگی به جمهوری جنایت ندارند اما برایشان «ایران» مهم است؛ بنابراین ترامپ هیچ وقت کاری نمیکند که مردم ایران پشت حکومت گرد شوند و کار برای او سخت شود.

بدون شک استفاده از جمله کد دار حمله به مراکز فرهنگی ایران، هیچ ربطی به تخت جمشید و حافظیه و بیستون و چهل ستون ندارد بلکه برعکس منظور ترامپ بی شک از مراکز فرهنگی ایران، مراکزی است که برای جمهوری اسلامی «مهم» میباشد، نه مردم!

بارگاه خمینی جنایتکار و‌حوزه های علمیه و صدا و سیمای رژیم و مراکز بسیج و سپاه و بیت رهبری و نیروگاه های اتمی جاعش بدون شک مراکزی هستند که مورد اشاره ترامپ بوده اند اما خب نظام به دنبال پر کردن شکافی است که پس از کشتار آبان ماه میان مردم و نظام ایجاد شده است؛ برای پر کردن این شکاف، خون سلیمانی کافی نیست و نظام باید از «ایران» مایه بگذارد، پس آگاه باشیم و فریب قلقلک ناسیونالیستی نظام را نخوریم!

همانگونه که بارها اشاره شده است ترامپ اگر بخواهد نظام را تغییر دهد، بیش از همه روی شورش مردم ناراضی ایران حساب کرده است پس عاقلانه نیست که بخواهد «غرور ملی» و ۲۵۰۰ ساله آنها را جریحه دار کند و‌مخالف و موافق نظام را پشت نظام اشغالگر جمهوری اسلامی قرار دهد!

در ضمن حواسمان باشد با خشتک درانی که مزدوران و افسران ارتش سایبری نظام پس از سخنان ترامپ در اینترنت به راه انداخته اند، حساب «برانداز» و «استمرار طلب» یکی نشود!

هیچ بعید نیست در این روزهای پرتنش و حساس، رژیمی که خودش بارگاه امام رضای تازی را بمبگذاری کرد و گردن مجاهدین خلق مسعود انداخت، اینبار تخت جمشید و یا مکان هایی شبیه به آن را خودش بمب و موشک بزند و بگوید کار مزدوران «ترامپ» است!

ترامپ به خوبی میداند که اکثریت ملت ایران ناراضی هستند بنابراین در چنین شرایطی او احمق نیست که بخواهد ایران و مردمان به گروگان گرفته شده اش را با «جمهوری اسلامی» یکی کند؛ این همان چیزی است که نظام به دنبال آن است.

و سخن آخر اینکه با شلیک اولین بمب و موشک آمریکا به خاک اشغال شده ایران، عاقلانه ترین کار حرکت مردم به سمت «پاستور» و «صدا و سیما» و … است. اگر وطنتان را دوست دارید، اول دشمن خانه زاد و گروگانگیر را از میان بردارید، لاف زنی و رجز خوانی برای آمریکا، پیشکش!

به اشتراک بگذارید: