رضا پهلوی : به سوی همه نیروهای سیاسی دموکراسی خواه فارغ از گذشته و گرایش سیاسی شان دست یاری دراز می‌کنم!

شاهزاده رضا پهلوی، در تازه‌ترین پیام ویدیویی خود که ساعتی پیش منتشر شد، از همه نیروهای سیاسی دموکراسی‌خواه خواست تا “با کنار گذاشتن اختلافات” برای “گذار از جمهوری اسلامی” متحد شوند. او گفت دلیل سخنرانی امروزش آغاز گفتگو برای ارائه یک “پیمان نوین” است.

مهمترین بخش پیام رضا پهلوی زمانی بود که اپوزیسیون چهل تکه را مورد اشاره قرار داد و در پیرو شعار همیشگی اش «امروز فقط اتحاد»، گفت :

به همه نیروهای سیاسی دموکراسی خواه فارغ از گذشته و گرایش سیاسی شان دست یاری دراز می‌کنم و می خواهم با کنار گذاشتن اختلافات و خودبزرگ بینی و برتری‌جویی، روی یک هدف متمرکز شوند: نجات ایران”.

رضا پهلوی همچنین با اعلام اینکه دوره حکومت های یک نفره تمام شده است، ادامه داد که هدفش “رسیدن به قدرت سیاسی نیست، بلکه تلاش برای برقراری سیستمی است که در آن، قدرت هرگز در انحصار یک فرد یا یک گروه نباشد”.

او در این پیام ویدیویی گفت “مسیر پیروزی مشخص است: اعتصابات و اعتراضات و نافرمانی های مدنی را در نقاط مختلف کشور به هم پیوند بزنیم”.

رضا پهلوی از مردم ایران خواست تا “در واحدهای کار و محلات، حلقه‌های کوچک اعتراض” شکل دهند و “نافرمانی مدنی را در هر شکلش” تبلیغ کنند. 

نوه رضا شاه بزرگ درباره تیتر سخنرانی خود که “پیمان نوین” است، گفت :

پیمان نوینی که در آغاز از آن سخن گفتم، عهدی است بین همه مردم. در سایه عمل به این پیمان نوین، میتوان به آینده‌ای روشن امیدوار بود؛ آینده‌ای که کشور را در مسیر پیشرفت و توسعه قرار دهد.

او برای رشد سریع اقتصادی و بالا بردن سطح زندگی شهروندان ( پس از براندازی این حکومت) پیشنهاد کرد پنج شرطی که دولت‌های بالتیک پس از آزادی جدایی از اتحاد جماهیر شوروی اتخاذ کردند در دستور کار قرار گیرد از جمله “شفافیت نظام مالی، شفافیت بودجه دولت، رفاه و امنیت کارگر و کارمند، تضمین حقوق مالکیت و سرمایه گذار و همچنین قبول قواعد داوری بی طرف در حل اختلافات مالی و تجاری…

نکته مهم بیانیه رضا پهلوی تاکید بر اتحاد همه نیروهای دموکراسی خواه و پیوند خارج و داخل _ فارغ از گذشته_ است. او همچنین در این پیام تکلیف کسانی که هنوز به دنبال حکومت های فردی و تک نفره هستند را مشخص کرد و اعلام کرد اینگونه حکومت ها در دنیای مدرن جایی ندارند. امیدواریم که سلطنت طلب های ۲ آتشه متوجه شده باشند که شخص رضا پهلوی هیچ علاقه ای به تکرار دوران پدر و پدربزرگش به لحاظ ساختار سیاسی که در آن دوران شکل گرفت ندارد.

کسانی که ادعای طرفداری از او را دارند باید منش و روش خویش را هم با او‌منطبق کنند. به امید پیروزی ملت ایران بر جمهوری اشغالگر اسلامی!

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
9 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها