رسانه های غربی و جان بی ارزش ایرانیان

فضای مجازی پر از صحنه ها و تصاویر کشته شدگان قیام اخیر ایران است و کوچکترین صدائی از اکثریت دولتها و رسانه های غربی به گوش نمیرسد. گوئی در سکوت میگویند بکش اما زودتر کار را تمام کن. کی جان ایرانیان چنین بی ارزش شد؟ مگر این همان ملتی نیست که به خلاف دولتش برای کشته شدگان غربی شمع روشن میکند؟

یکی از این رسانه ها یعنی بی بی سی شده بلنگوی رژیم و هر چه رژیم بگوید تکرار میکند. بهانه شان هم این است که ما از خبرگزاری های رسمی خبر نقل میکنیم، و البته فارس هم جزو خبرگزاری های رسمی است. همین بی بی سی لحظه به لحظه تظاهرات هنگ کنگ را از هر زبانی گزارش میدهد. اگر خون از دماغ معترض هنگ کنگی بیاید هنوز به زمین نرسیده تصویرش در بی بی سی است. همین سیاست را در مورد کشمیر تحت سلطه هندوستان انجام میدهد و از ظلمی که بر مسلمانان میرود خبر میدهد. در مورد بخشهای کشمیر درپاکستان اما خبری نیست. در مورد ظلمی که پاکستان بر احمدی ها روا میدارد خبری نیست.

سی ان ان و دیگر رسانه ها نیز همین هستند. برای دیدن پفیوزی این رسانه ها خیلی ساده بروید و مثلا در بی بی سی وازه هنگ کنگ  و یا کشمیر را جستجو کنید و سپس همین کار را در مورد ایران بنمائید. همان چند مطلب که پیدا میکنید نیز در حمایت از دولت و پیش بردن خط رژیم اسلامی است.

شک نداشته باشید که پس از این که جوانان ما قصابی شدند و آبها از آسیاب افتاد اینها راجع به آن مستند میسازند و گزارش میدهند تا برای ما ژست بی طرفی و آزادی و حقوق بشر بگیرند. فریبشان را نخوریم.

ما امروز وظیفه داریم که جنبشی به راه بیاندازیم و از طریق تویتر و هر رسانه دیگر که در اختیار داریم شرم بر اینها بیاوریم تا مگر تغییر موضع بدهند. از تصاویر با لوگوی این رسانه ها تا هشتگهای مناسب در تویتر تا پستهای فیس بوک و اینستاگرام میتوان استفاده کرد تا اینها را مجبور نمود که به حقوق انسانی ایرانیان توجه کنند. ما در فضای مجازی بی شماریم و میتوانیم. این کمترین کاری است که میتوانیم برای هموطنان مظلوم خویش انجام دهیم

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
7 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها