رد پای روسیه در حملات شیمیایی به مدارس

‏در این نوشته توضیح میدهم که چرا حملات شیمیایی به مدارس یک طرح امنیتی از سوی مستشاران روسی در تهران است که طراح آن روسیه است و مجری آن اطلاعات سپاه.

سعی میکنم سه موضوع را بطور خلاصه شرح دهم:
الف- طراح و مجری این حملات کیست؟
‏ب- چرا مدارس؟
‏ج- هدف از این عملیات چیست؟

‏و اما توضیح درباره طراح و مجری حملات شیمیایی:
‏روسیه باتجربه ترین کشور در سرکوب انقلابهاست. نمونه ها فراوانند:
‏سرکوب انقلاب مردم مجارستان در سال ۱۹۵۶
‏سرکوب مردم چچن
‏سرکوب مردم قزاقستان در سال گذشته
‏سرکوب مردم سوریه بهمراه رژیم آخوندا و چندین مورد دیگر.

شوروی برخلاف امریکا، براحتی اجازه نمیدهد در کشورهای اقماریش تغییر حکومت صورت بگیرد. کمکهای اطلاعاتی و مستشاری خود را در اختیار این حکومتها قرار میدهد تا از سقوط و تغییر حکومت درامان باشند.
‏اصولا هر کشوری که به دامن روسیه (و قبلا شوروی) افتاد، بیرون آمدنش با خون و خونریزی است.

شما همین بلاروس را ببینید. مردم در انتخابات برنده شدند اما روسیه مانع تغییر حکومت شد. اوکراین به محض اینکه خواست از روسیه دوری کند مورد حمله نظامی قرار گرفت. ایران بعد از سال ۵۷ افتاد در دامن روسیه (شوروی) و تا همین امروز روسیه خود را موظف میداند از این حکومت مورد علاقه خود پاسداری کند زیرا میداند که با رفتن این رژیم، دوباره ایران به غرب نزدیک میشود.

بنابر این تردید نداشته باشید که هرگاه در خیابانهای تهران و شهرهای ایران، مردم دست به اعتراض می زنند، بیش از خامنه ای و فرماندهان سپاه، مقامات کرملین دلهره می گیرند و فورا مستشاران سرکوب را به ایران میفرستند. روسها متخصص این کارها هستند. آنها میدانند که ایران آبستن انقلابی سهمگین است و هرلحظه ممکن است مردم طوفان بپا کنند. بنابر این از هم اکنون دارند شیوه های پیچیده سرکوب را اجرایی می کنند.

حمله شیمیایی به مدارس از ۴-۵ ماه پیش بصورت گسترده (بیش از ۳۰۰ نقطه) تقریبا در سراسر ایران شروع شده و هنوز هم ادامه دارد. این کار قطعا نیازمند تدارکات وسیعی است که فقط از عهده سپاه و ارتش روسیه برمیاد و کار چندتا طلبه و بازاری متعصب نیست.

حمله شیمیایی

پس تا اینجا طراح و مجری آنرا میتوانیم حدس (نزدیک به یقین) بزنیم که روسیه و سپاه هستند اما اکنون ببینیم چه هدفی از این کار را دنبال می کنند؟ رژیم بخوبی میداند که مردم ایران به تحصیل فرزندانشان خیلی اهمیت میدهند و به این راحتی مدارس را تعطیل نمی کنند. بنابر این خیالشان از طرف تعطیلی مدارس و بیکار شدن معلمان و آبروریزی جهانی راحت است چون میدانند مدارس تعطیل نخواهد شد.

رژیم مدارس را برای پروژه شیمیایی انتخاب کرده چون برایش کم خطر است. مثلا توی خیابان، توی بازار، توی پاساژها و پارکها حمله شیمیایی نمی کند چون میداند ممکن است منجر به تعطیلی بازار و اعتراضات شود. ممکن است دلایل دیگری هم برای این انتخاب وجود داشته باشد مانند تنبیه دختران بخاطر شروع به بی حجابی و رقص و غیره اما رژیم در شرایط امنیتی است و کارهایش عمدتا از نگاه امنیتی و جلوگیری از سقوط است.

و در پایان، هدفشان از این مردم آزاری چیست؟

شیوه روسی کنترل و مهار مردم این است که آنها را همواره در بدترین شرایط قرار دهید. این شیوه را روسها در دوره جنگ سرد یاد گرفته اند. هروقت مردم شهری از شهرهای روسی دست به اعتراض میزد، انواع و اقسام بحران ها را بر سرشان میریخت تا در زیر فشار مشکلات له شوند.

حکومت خامنه ای همین شیوه را در مناطق محروم اجرا کرده. در برخی از نقاط خوزستان و بلوچستان و کردستان مردم واقعا مثل دوره قاجار زندگی میکنند. نه آب دارند، نه برق، نه بهداشت، نه مدرسه. یعنی با یک بودجه بسیار جزئی میشد آن حداقل امکانات را فراهم کرد اما اینها کاملا عمدی است.

کنترل مردم به شیوه روسی اینگونه است که مردم را آنقدر بلا و مصیبت بر سرشان بریز که برای زنده ماندن به اعماق حقارت برسند. دقیقا عین رفتاری که بازجو و شکنجه گران با زندانی ها می کنند. مثلا زندانی را از خوابیدن محروم می کنند که برای ۵ دقیقه خوابیدن به التماس بیفتد.

هدف رژیم از حملات شیمیایی و مردم آزاری دقیقا همان است که شکنجه گر با زندانی اش میکند. اینها میخواهند مردم را چنان تنبیه کنند که بخاطر زنده ماندن، قدردان رژیم باشند. این منطق روسهاست. خامنه ای هم دقیقا همین شیوه را قبول دارد و سالهاست دست روسها و سپاه در اجرای این سناریوها باز است. ممکن است تحلیل من بدبینانه باشد. امیدوارم طور دیگری باشد

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
1 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها