رحیمه کاتبی و حسین رضایی

رحیمه کاتبی : سال 1378 در ولایت وردک به دنیا آمد . در افغانستان موفق نشد به طور کامل تحصیلاتش را به پایان رساند در نتیجه سال 1390 با خانواده اش به ایران مهاجرت کرد. در نهایت سال 1394 تصمیم به ورود غیر قانونی به اروپا گرفت و همراه خانواده اش قصد ورود به سوئد را داشتند اما خانواده اش پس از خروج از مرز دوباره به ایران بازگردانده شدند و خودش وارد سوئد شد و شهروندی این کشور را به دست اورد. در سوئد به تحصیل مشغول بود و در انجا با حسین رضایی آشنا شد و نامزد کردند.

حسین رضایی : حسین رضایی در هلمند افغانستان به دنیا آمد . حسین در سوئد زندگی میکرد و تنها 6 روز قبل از کشته شدنش با رحیمه کاتبی نامزد کرد.

 پس از اینکه رحیمه کاتبی و حسین رضایی جشن نامزدی شان را در ایران گرفتند تصمیم به بازگشت به سوئد را گرفتند . در نهایت روز شنبه 18 دی 98 ساعت 6 و 19 دقیقه صبح تنها چند ساعت پس از حمله موشکی سپاه به پایگاه عین الاسد امریکا هواپیمای حامل رحیمه کاتبی و حسین رضایی و 174 مسافر و خدمه دیگر از فرودگاه خمینی به مقصد اوکراین شروع به پرواز کرد. مدت کوتاهی پس از آغاز پرواز ، پدافند هوایی سپاه پاسداران دست کم دو موشک به سمت هواپیما با فاصله سی ثانیه شلیک کرد که منجر به مرگ همگی سرنشینان هواپیما شد. با وجودیکه حکومت مدعی است که هواپیما را غیر عمد زده است اما حاضر به برگرداندن جعبه سیاه هواپیما به امریکا یا هر کشور دیگر ای نشده است.

منابع :

ایندیپندنت فارسی

رادیو ازادی

به اشتراک بگذارید: