راه رهایی ایران از این منجلاب: حذف آخوند، تقویت هویت ایرانی

مرور تاریخ ایران در یک دقیقه:

۱-بدبختی ما ایرانیان از روزی آغاز شد که لشگر اسلام به ایران حمله کرد. به زنان ایرانی تجاوز کردند و به کنیزی بردند. مردان ایرانی را سر بریدند و به اسیری بردند. فرهنگ و زبان ایرانی را به زور شمشیر نابود کردند. کتابخانه ها را آتش زدند و اموال مردم را به غنیمت بردند. اما تخم آئینی را در این سرزمین کاشتند که مایه بدبختی و نکبت ایران شد.

۲– بدبختی بعدی زمانی بود که شاه اسماعیل صفوی از لبنان آخوندها را به ایران آورد و به زور شمشیر تشیع را در ایران جاانداخت. به آخوندها پول داد تا جدیث و روایت جعل کنند و داستان مضحک امام زمان را طراحی کنند.

٣– بدبختی بعدی ما به ثمر نرسیدن همه اهداف آزادیخواهان و روشنفکران ایرانی در انقلاب مشروطه بود. بعد از انقلاب مشروطه و اعدام شیخ فضل الله، ریشه آخوندها کنده نشد بلکه آخوندهای مرتجعی مثل مدرس به مجلس اول راه یافتند و در ایجاد بلواها صاحب قدرت شدند.

۴- بدبختی دیگر ما زمانی بود که در جنگ جهانی دوم ایران اشغال شد و رضا شاه که توانسته بود آخوندها را نابود کند از قدرت کنار رفت و تبعید شد. در نبود رضا شاه و یک شاه قدرتمند، عاشقان اسلام و دشمنان پهلوی، کمونیستها و مزدوران شوروی و گروه مصدق و غیره از خلا قدرت سوءاستفاده کردند و جنجال ها به پا کردند و اوضاع را به وضع سابق درآورده، آخوندها را دوباره به میدان آوردند.

– مصدق از ضعف محمد رضا شاه سواستفاده کرد و هم کشور را مثل الان درمقابل جهان قرار داد. انگلیس درصدد حمله نظامی به ایران بود که امریکا وساطت کرد. در این دوره شاه مطابق قانون اساسی فقط پادشاهی میکرد و در امور اجرایی حق دخالت نداشت اما می دید مصدق کشور و مجلس را دارد به نابودی می کشاند.

مصدق فدائیان اسلام را دوست می داشت و با آنها رابطه نزدیک داشت. همان کسانی که رزم آرا نخست وزیر با صلابت و با عرضه کشور را ترور کردند و احمد کسروی را به قتل رساندند.

۵- بدبختی بعدی ما ایرانیان شورشی بود که مصدق علیه شاه راه انداخت و منجر به ۲۸ مرداد شد. بعد از این واقعه، محمد رضا شاه با مخالفان مماشات کرد. یاران مصدق جبهه ملی را درست کردند و خود را در نگاه نسل بعد مظلوم جا زدند.انها به دروغ می گفتند مصدق یک ملی گرا بود که میخواست نفت را ملی کند اما شاه نوکر امریکا بود و علیه نخست وزیرش کودتا کرد.

این کینه شتری جبهه ملی ها بذری شد برای شورش یا انقلاب 1357بطوریکه چپ ها و مذهبی ها و ملی ها و هر کسی که تاریخ را اشتباه خوانده بود حول رهبری خمینی برای انتقام از شاه متحد شدند.

۶- بدبختی بعدی ما در ۱۵ خرداد بود که آخوندها آنقدر پررو شده بودند که علیه اصلاحات شاه و حق رای زنان و آزادی زنان، غوغا به پا کردند و متاسفانه شاه ریشه آنها را نکند.

۷- و بالاخره در سال ۵۷ درواقع تبلور همه بدبختی ها و اشتباهات تاریخی ما بود. ایران را از یک شاه سکولار و تحصیل کرده گرفتیم و بدست مرتجع ترین و ابله ترین و بی خاصیت ترین و ناکارآمدترین قشر جامعه یعنی آخوندها دادیم. نتیجه: راه نجات ایران ادامه روش رضا شاه است: حذف آخوند و تقویت هویت ایرانی.

 

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
8 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها