رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان: از نظر تیم پزشکی ۵۹۴ بیمار بستری شده در گلستان مبتلا به کرونا هستند (+ عکسهای ریه های مبتلایان)

عبدالرضا فاضل عصر یکشنبه در نشست خبری اظهار کرد: از ۲۹ بهمن ماه که نخستین بیماران مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری شده اند تاکنون ۱۳۵ نمونه به تهران ارسال شده است.

وی افزود: از نظر تیم پزشکی ۵۹۴ بیمار بستری شده در بیمارستان‌های استان با علائم سندرم شدید تنفسی همگی مبتلا به کرونا هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان توضیح داد: بر اساس پروتکل اعلامی از سوی وزارتخانه هر بیمار با علائم سندرم شدید تنفسی مبتلا به کرونا نیست و نباید از آن‌ها آزمایش گرفته شود.

وی ادامه داد: از ۲۹ بهمن ماه تا روز گذشته (۱۰ اسفند) نمونه ۱۳۵ بیماری گلستانی به تهران ارسال شد که بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از وزارتخانه تاکنون پاسخ آزمایش ۲۶ گلستانی ارسال شده است.

فاضل اضافه کرد: بر اساس آخرین آمار از نتایج آزمایشات، آزمایش کرونا ۱۲ گلستانی مثبت بوده که تا این لحظه پنج نفر از آنها فوت شده و هفت نفر دیگر از بیمارستان ترخیص شده و در منزل هستند.

وی با اشاره به اینکه بر آمار منتشره از سوی سخنگوی وزارت بهداشت و ستاد مبارزه کرونا کشور با آمار ارسالی از سوی معاون بهداشتی وزارتخانه تناقض وجود دارد، گفت: از روز گذشته پیگیری‌ها برای اصلاح آمار از طریق وزارتخانه ادامه دارد اما تاکنون این موضوع از سوی ستاد اصلاح نشده است.

منبع: مهر

به اشتراک بگذارید: