دکان مذهب و جاعلان حدیث- بخش نخست

جامعه ایرانی بیش از انکه به فلات های ایران شبیه باشد، به کوههای یخ شناور شبیه اند. آنچه از آنها دیده میشود بسیار کمتر از قسمت نادیده آنست. این قسمت پنهان همان چیزی است که مکتب آخوندی به این مردم داده است. دورویی و ریا.

جامعه ایرانی بخاطر همین نفوذ مکتب آخوندی در جهان منحصر بفرد است. حتی در کشورهایی همچون عراق، لبنان و افغانستان و هند که تعداد قابل توجهی شیعه دارند اینگونه نیست. جامعه ایرانی یک استثناست در سراسر گیتی.

سنخیت جامعه ایرانی با زمامداران تجددگرای پهلوی تطابق نمیکرد و اگر آنها انگشت شان را هم عسل میکردند و در دهان این مردم می گذاشتند، فایده نداشت. معده این ملت به غذاهای آخوندی عادت کرده و تجدد و تمدن و پیشرفت را بالا می آورد.

این همان چیزی است که وقوع انقلاب 57 را غیرقابل اجتناب میکرد. حکومت اسلامی درختی است که بذرش را در چند قرن قبل توسط آخوندهای درباری شاهان صفوی کاشتتند.

اما چگونه؟

مذهب تشیع تا دوره امام حسن عسگری (امام یازدهم)، مذهبی خنثی و بی خطر برای جامعه بود اما بعد از درگذشت امام یازدهم، چون فرزندی نداشت، عده ای قالتاق و شیاد اقدام به ساخت و رواج دروغی کردند که امام یازدهم فرزندی داشته که غیب شده ولی از دور دارد همه جریانات پیروانش را مانیتور می کند!

بعد همان چند نفر خودشان را نماینده خاص امام زمان معرفی کردند و شروع به جمع آوری خمس و زکات و سهم امام و غیره از پیروان بدبخت کردند. اینجا بود که مذهب شیعه تبدیل شد به دکان دین داری.

بعد از نواب خاص، چون دیدند کاسبی شان تعطیل میشود، آمدند و مقوله ای درست کردند به نام نواب عام. یعنی هر فقیه و آخوند شیعه که مقبولیتش در بین طلبه ها بیشتر باشد او نماینده امام زمان است و پولها را باید به او داد.

آخوندها برای رونق دادن به کاسبی خود شروع به جعل روایت و حدیث کردند. ابتدا خودشان را عالم نام نهادند و بقیه علوم را علوم دنیوی و بدرد نخور قلمداد کردند. در مرحله دوم برای خودشان یک حریم تقدس و روحانیت ایجاد کردند که حتی نگاه کردن به آنها نیز ثواب دنیا و اخرت دارد.

برای روشن شدن ذهن خواننده گرامی به همین نکته بسنده می کنیم که بعد از پیامبر اسلام تعداد کل حدیث مسلم و صحیح که توسط ابوحنیفه نقل شده بود فقط هفده حدیث بود اما آخوندها در طول زمان چه شیعه و چه سنی، در جعل حدیث مسابقه گذاشتند. مخصوصا اخوندهای شیعه که تنها در یک قلم فقط  سیصد هزار حدیث را منتسب به امام جعفر صادق کرده اند!

در حال حاضر تعداد احادیث و روایات شیعه بیش از دو میلیون است که بسیاری از آنها با هم در تناقضند و بسیاری از انها فقط مصرف جوک و خنده را دارند.

مثلا این حدیث از امام صادق را ببینید:

نعلین سیاه مپوشید که آلت تان را سست می کند ولی نعلین زرد نور چشم را زیاد می کند و آلت را سخت!

این بحث ادامه دارد….

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
2 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها