دکان مذهب و جاعلان حدیث- بخش دوم

همانطور که در بخش نخست گفتیم بعد از درگذشت امام یازدهم بازار جعل حدیث و روایت آنقدر داغ شد که هر شیخ و آخوند صاحب نام و مشهوری خودش کتاب حدیث داشت و بعضا عنوان “محدث”  را نیز بخود اختصاص دادند.

این روند در طول قرنها ادامه داشت و در دوران صفوی و حتی قاجار، انبوهی از کتب حدیث توسط آخوندهای درباری تالیف گردید بطوریکه تعداد احادیث کتب شیعه به بیش از دو میلیون میرسد.

جالب آن که هرگاه با معتقدان این دین و آئین بر سر اینگونه احادیث و روایات بحث می کنی می گویند برخی از احادیث معتبر نیستند و نمی توان به آنها اتکا کرد، ولی دیگر نمی گویند چرا هیچ یک از علمای شیعه در طی قرون و اعصار، احادیث غیر معتبر را تصفیه نکرده بلکه بارها و بارها کتب حلیه المتقین و بحارالانوار مرتب تجدید چاپ میشود.

مخصوصا در دوران جمهوری اسلامی که بودجه های خورد و خوراک مردم بدبخت صرف تجدید چاپ اینگونه مزخرفات در اشکال گوناگون میشود.

واقعیت این است که دکان مذهب آخوندها، همه نوع جنس توی قفسه اش یافت میشود و برای همه نوع مشتری حدیث و روایت ساخته و پرداخته دارند. الحمدالله مردم همیشه در صحنه ابله و ناآگاه هم کم نیستند و مشتری های دائم این احادیث جعلی هستند.

بنابر این انتظار پالایش احادیث و روایات توسط آخوندها، انتظار بی جایی است. اصلا شما ببینید جاعلان این احادیث مگر غیر از بزرگان شیعی بودند؟ خودشان که خودشان را نمی توانند نقض کنند.

نکته بسیار جالب این است که فقهای شیعه همگی معتقدند که احادیث معتبر و بدون غل و غش را میتوانید در چهار کتاب معروف پیدا کنید. این چهار کتاب عبارتند از: اصول کافی، من لایحضره الفقیه، تهذیب الاحکام و استبصار.

اینها کتب اربعه شیعه هستند که فقها روی درستی آنها قسم میخورند. مخصوصا روی کتاب اصول کافی خیلی تعصب و تاکید دارند که آنرا امام زمان مطالعه و تایید کرده است.

حالا اگر شما از توی همین کتاب اصول کافی چندین حدیث مزخرف بگذارید جلوی پیروان متعصب شیعه و از آنها بخواهید نظر بدهند، در ابتدا که می گویند اینها جعلی است ولی اگر بگویی اینها از کتاب اصول کافی است که امام زمان هم تایید کرده، انوقت است که جوابی ندارند و کار به فحش و تهدید و آه و ناله و نفرین میرسد که لابد شما از صهیونیسم بین الملل پول گرفته اید تا دین خدا را تخریب کنید.

در قسمتهای بعدی تعدادی از احادیث همین کتاب گل و بلبل اصول کافی را بعنوان شاهد برایتان نقل می کنم البته با ذکر دقیق منبع.

 

 

 

به اشتراک بگذارید: