دورنمای فاشیسم نوین در امریکا

عده ای که آشنایی شان از امریکا در حد دیدن فیلم های سینمایی هالیوودی است خیال می کنند زیرساختهای دمکراسی و آزادی بیان در امریکا بسیار محکم است و محال است تبدیل به کشورهای سوسیالیستی از نوع چین و یا ونزوئلا بشود و این سانسورهای اخیر و خفه کردن صدای مخالف در رسانه های بزرگ امریکایی موقت است و بعد از روی کار آمدن بایدن و استقرار دمکراتها همه چیز به حالت عادی برمیگردد.

بنظر من اینطور نیست. هرگاه جلوی استبداد و سانسور و خفقان را در همان گام نخست نگیرید، روز به روز تمایل به سمت استقرار دیکتاتوری و نابود کردن آزادی بیان بیشتر میشود و کم کم تبدیل به امری عادی و پذیرفته میگردد. شما الان ببینید چند تا روزنامه و مجله در امریکا داریم؟ چند تا کانال تلویزیونی و رادیویی در سراسر امریکا داریم؟ آیا یکی از اینها حاضر شد تریبون به مخالفان چپ های افراطی و دمکراتهای فاسد و امریکا ستیز بدهد؟؟! همه شان لال شده اند.

حتی وقتی دیدند توئیتر و فیسبوک و اینستاگرام و بقیه رسانه های اجتماعی حساب ترامپ و همراهانش را بستند اعتراض نکردند. رسوایی اخلاقی اینها فرا تر رفت زمانی که پارلر را هم بخاطر دادن تریبون به ترامپ از کار انداختند و وکیل استخدام شده توسط پارلر را با تهدید و ارعاب مجبور به کناره گیری کردند و حتی این خبر را با افتخار در رسانه های چپ منتشر کردند که خوشبختانه موفق شدیم صدای وکیل آنها را نیز خفه کنیم!

بنظر من این بگیر و ببندها تازه شروع شده و این خوش خیالی و ساده انگاری است که خیال کنیم با رفتن ترامپ و استقرار دولت بایدن همه چیز به وضع عادی برمیگردد. واقعیت این است که چون دمکراتها در انتخابات تقلب کرده اند فاقد مشروعیت و اعتماد بنفس هستند درنتیجه چاره ای ندارند تا طرف مقابل را تا حد امکان نابود و خفه کنند. بنابر این پیش بینی می کنم که دوران بگیر و ببند و سانسور و از بین رفتن آزادی بیان شروع شده و اتفاقات ناگواری پیش روی ماست.

 

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
1 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها