در شناخت دیکتاتورها (۲)

مبحث شناخت دیکتاتورها بیشتر حول و حوش حکومت جمهوری اسلامی که در عصر حاضر سرآمد تمام دیکتاتوری‎های اعصار و قرون است ادامه خواهد داشت.
حکومت اسلامی که با کمک‌های مالی و رسانه‌ای شرق و غرب دنیا در خارج و اتحاد کمونیست‌ها با گروه‌های تروریستی اسلامی در داخل به رهبری روح الله خمینی در ایران شکل گرفت یک مشخصه‌ی آشکار داشت که آنهم بهره گیری از ایدئولوژی اسلامی بود.
یک دیکتاتور اگر بتواند سوار بر یک ایدئولوژی شود بخت این را خواهد داشت تا برنامه‌های خود را راحت تر پیش ببرد و زودتر به مقصد برسد. وفاداری و سرسپردگی مردم به هر ایدئولوژی، این مزیت را دارد که شخص مدعی که قصد رهبری آنان را دارد نماد و تجسم آن ایدئولوژی شود و در نتیجه گروه گروه مردم بدون هیچ پرسش و شک و تردید به زیر پرچم آن دیکتاتوری درآیند.
آخوندهای چیره بر ایران چون از دریچه‌ی مذهب وارد شده‌اند تاکنون قادر بوده‌اند به هر برنامه‌ای لباس قانونی بپوشانند و از جانب ایدئولوژی اسلامی آن را به مردم قالب کنند.
بدین ترتیب تمام کمبودهای شخصیتی و رفتاری شخص دیکتاتور با پوشاندن جامه‌ی ایدئولوژی رفع خواهد شد. ما در کشورمان شاهد تلاش حکومت هستیم که مناسبت‌های مذهبی و به خصوص مرگ امامان شیعه، را هرچه با رونق تر و مفصل تر از سال قبل برگزار کند به خاطر اینکه نیاز چنین حکومتی است تا هرساله جنازه‌ی امامان و اهل بیت‌شان را از گور بیرون کشد تا خود را بزرگ نشان دهد. باید گفت به کار بردن چنین تکنیکی نزد عوام، مو لای درزش نمی‌رود. اگر امام حسین برای عوام یک قهرمان است پس امام خمینی یا امام خامنه‌ای هم باید یک قهرمان باشند که چنین تشکیلاتی را فراهم و حمایت می‌کنند. زمانی امام خمینی گفته بود ما هرچه داریم از محرم و صفر است که بیراه هم نگفته بود.

قسمت اول در شناخت دیکتاتورها

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
2 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها