اونی که به نظام نریده بود کلاغ دم بریده بود؛ در حاشیه تشکیل حرمسرا توسط تتلو

«تتلو»، خواننده ایرانی که در روزهای گذشته به دلیل انتشار مطالبی درباره تمایلش برای تشکیل حرم‌سرا و ازدواج با دختران ۱۵ تا ۲۰ ساله حاشیه‌‌های فراوانی ایجاد کرده است، اکنون می‌گوید که قصد دارد «چهار زن عقدی و ۴۰ زن صیغه‌ای» داشته باشد و به‌زودی مراسم ازدواج بزرگش را برگزار خواهد کرد. وی می‌گوید که کارش کاملاً منطبق بر اسلام است.

پس از آنکه علی‌ خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی سیاست محدودیت فرزندآوری را لغو کرد و از هوادارانش خواست تا به جمعیت کشور بیفزایند، گروه‌هایی که به دنبال هرچه بیشتر اسلامی‌شدن حکومت هستند این فرصت را مغتنم دانستند تا بر شرعی بودن چندهمسری و فواید آن تأکید و آن را به‌عنوان الگوی زیست اسلامی در جامعه ‌ترویج کنند.

دو نمونه متأخر این تلاش‌ها، برگزاری کارگاه‌های آموزشی چندهمسری از سوی «موسسه وطن توحیدی حیات حسنی» و انتشار فیلمی تبلیغی در صداوسیمای جمهوری اسلامی بود که فردی را با چهار همسرش نشان می‌داد که زندگی خوب و خوشی داشتند.

تتلو، خواننده پرطرفدار ایرانی حال بر همین تناقض مهم دست گذاشته است. از سویی شرع با برقراری رابطه جنسی با دختران پس از بلوغ مخالفتی ندارد و چند همسری را تایید می‌کند. از سویی حکومت جمهوری اسلامی و دیگر دولت‌های اسلامی خود را پاسدار و مجری شریعت می‌دانند ولی به موضع‌گیری‌های این خواننده درباره تشکیل حرمسرا و ارتباط با دختران اشکال وارد می‌کنند.

ممکن است سخنان جنجالی تتلو در هفته گذشته با درک از این شکاف و تناقض انجام نشده باشد و صرفا بیان تمایلات جنسی او در فضای عمومی باشد ولی اینک و پس از یک هفته جنجال و مناقشه، او مخاطبان و بخشی از منتقدانش که تمایلات دینی دارند را با همین دوگانگی مهم به چالش کشیده است.

منبع:
تتلو: می‌خواهم ۴۴ زن شرعی داشته باشم (گویا نیوز)

تتلو در مورد الهام چرخنده: بانوى واقعی ایرانى
به اشتراک بگذارید: