درخواست یاری کارگران نیشکر هفت‌ تپه #خلع_ید_یک_کلام_والسلام

فراخوان کارگران هفت تپه برای تجمع مقابل دادگستری تهران

کارگران عزیز نیشکر هفت تپه دست یاری بسوی همه اقشار – بخصوص مردم تهران – دراز کرده و درخواست کمک دارند

کارگران در فراخوان یاری از عموم مردم، دانشجویان، کارگران، معلمان و کنشگران اجتماعی خواسته‌اند از شبانگاه دوشنبه تا چهارشنبه سوم دی زمان تشکیل هیات داوری، با تویت #خلعیدیککلاموالسلام و #آزادسازیهفتتپهازبخش_خصوصی با کارگران همصدا شوند.

ایران کارگر– روز چهارشنبه ۳ دی ۹۹، هیات داوری برای مساله خلع ید از امید اسدبیگی، کارفرمای اختلاسگر و فاسد خصوصی در هفت تپه و تیم همراهش، در دادگستری تهران تشکیل جلسه می‌دهد. از همین رو و برای حمایت از خلع ید از خصوصی سازی فاسد، کارگران محروم و زحمتکش هفت تپه فراخوان به  تجمع مقابل دادگستری تهران داده‌اند.

کارگران زحمتکش و شریف نیشکر هفت تپه که چندسال است بدلیل غارتگری خانواده اسد‌بیگی و پشتیبانان حکومتی‌اش، از حداقل حقوق خود محروم شده و در وضعیت معیشتی وخیمی بسر می‌برند، همزمان با برگزاری جلسه هیئت داوری، در فراخوانی برای تجمع در مقابل وزارت دادگستری در تهران، از همه کارگران، دانشجویان، اصحاب رسانه، بازنشستگان و فرهنگیان، تشکلات، فعالین اجتماعی و همه عزیزانی که در تهران هستند و امکان حضور دارند درخواست کمک نموده‌اند.

کارگران عزیز نیشکر هفت تپه دست یاری بسوی همه اقشار دراز کرده و درخواست دارند تا هرکس که می‌تواند در روز چهارشنبه ۳ دی‌ماه ساعت ۲ بعدازظهر در مقابل ساختمان وزارت دادگستری تجمع نمایند. این تجمع برای حمایت از مطالبه اصلی کارگران هفت تپه، یعنی خلع ید از بخش خصوصی برگزار می‌گردد.

سندیکای مستقل کارگران نیشکر هفت تپه در فراخوان خود نوشته‌اند:

«مستحضرید که ما در دور اخیر اعتصابات خود بیش از نود روز تجمع اعتراضی برگزار کردیم. می‌دانید که هیچ گونه فشار و ستم قابل تصوری نبوده که بر همکاران و به خصوص نمایندگان ما وارد نکرده باشند: از دستگیری و قطع حقوق و اخراج و شلیک تیر به منزل و آتش زدن خانه و تحمیل خودکشی به همکاران ما و اخراج صدها همکار ما و هرگونه ابزاری در راستای سرکوب مطالبات برحق کارگران هفت تپه.

اکنون وقت آن است که هیات داوری بر اساس شواهد و اسناد بسیار واضح و موجود، رای به خلع ید بخش خصوصی فاسد داده و شرکت به را به بخش عمومی-دولتی بازگرداند. اما می بینیم که دولت از تمام ابزار خود برای حمایت از این بخش خصوصی استفاده میکند.

منبع: رادیو زمانه

بدینوسیله و از آنجا که برای همکاران ما سفر به تهران هم به لحاظ هزینه و بعد مسافت و هم مشکلات کرونایی امکان پذیر نیست از همه افراد، رسانه ها، تشکلات و همه عزیزانی که حامی طبقه کارگر و مشخصا علیه سیاست جنایتکارانه خصوصی سازی هستند و  همیشه به اشکال مختلف از مبارزات کارگران هفت تپه اعلام حمایت کرده‌اند تقاضا داریم به درخواست یاری ما پاسخ مثبت بدهند و در روز چهارشنبه برای اعلام حمایت از خواسته کارگران هفت تپه و تاکید بر صدور فوری رای خلع ید از بخش خصوصی فاسد و اختلاسگر و برای آزاد سازی هفت تپه، در مقابل وزارت دادگستری و در ساعت دو ظهر تجمع حمایتی کنند.»

عزیزانی که امکان حضور در تجمع را ندارند لطفا در فضای مجازی اقدام به اطلاع رسانی و بازنشر فراخوان نمایند.

جمعی از کارگران هفت تپه از بخش های مختلف – دوشنبه – ۱ دی ۱۳۹۹

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
1 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها