خیلی از ما مثل ابی هستیم حتی بدتر!

این روزها واکنش عصبی کاربران ایرانی علیه حرفهای ابراهیم حامدی، ابی خواننده، در رسانه ها و فضای مجازی بصورت گسترده ای منعکس شده است. او در مصاحبه ای گفته بود من بعنوان یک هنرمند نباید در مورد اختلافات دولتها دخالت بکنم. او گفته بود دعوا بر سر عنوان خلیج فارس یک دعوای سیاسی است و من که سیاسی نیستم.

من در اینجا نمی خواهم حرفهای ابی را نقد کنم. همه حرفها گفته شده و خود ابی هم فهمید چه گاف بزرگی داده اما پیکان حرف من به سوی ابی نیست بلکه به سوی خودمان است، حتی شما دوست عزیزی که از حرفهای سخیفانه ابی رگ گردنت باد کرده بود!

بنظر من بیشتر ما مثل ابی هستیم، افرادی منفعت طلب و کوته بین، منتها ابی احمق بود و حرف درونش را به زبان آورد اما ما باصطلاح زرنگ هستیم و وانمود می کنیم مثل ابی نیستیم.

شما ببینید چند درصد ایرانی ها بخاطر منافع زودگذر خود، با این حکومت اشغالگر مماشات می کنند؟ کاری به سلیبریتی ها ندارم که اوضاع شان بسیار بسیار بدتر از ابی است و اگر باانصاف باشیم میتوانیم بگوییم در مقایسه با سلیبریتی های داخل، باز صد رحمت به ابی.

طرف بخاطر اینکه موقعیت شغلی و درآمدی خود را بخطر نیاندازد، میگوید من سیاسی نیستم و کاری با این کارها ندارم. همین ایرانی هایی که در خارج کشور هستند و برای اینکه رفت و آمدنشان به ایران دچار مشکل نشود خودشان را به بی خیالی می زنند و از کنار جنایات رژیم می گذرند بسیار منفعت طلب تر از ابی و امثال ابی هستند.

متاسفانه متاسفانه میهن پرستی و خود را فدای وطن کردن و دغدغه وطن داشتن در بین اکثر ایرانیان کور شده است. ما تبدیل به ملتی متلاشی شده و بی ریشه شده ایم که هرکس بفکر منافع شخصی زودگذر خویش است. کسی نمیخواهد برای کشورش، برای آزادی، برای داشتن یک زندگی بهتر جمعی هزینه بدهد. همه انتظار دارند دیگران زحمت این کار را برایشان بکشد و بخاطر همین است که ملتی بهانه گیر و فراافکن و بی عمل شده ایم.

بیشتر ما مثل ابی هستیم و حتی بدتر از ابی.

یک لحظه به پایداری و استقامت مردم اوکراین فکر کنید. یک ماه است زیر بمب و موشک در برابر ارتش روسیه مقاومت می کنند. حتی نام ارتش روسیه آنقدر ترسناک بود که ملتی قبل از حمله، روحیه خود را ببازد و تسلیم شود. اما آنها ایستادند و جهان هم ترغیب شد که درکنار آنها بایستد. 

شجاعت، باعث گسترش شجاعت میشود و از یک ملت ضعیف ملتی قابل احترام و سعادتمند می سازد. در نقطه مقابل، اگر  وادادگی و بی عملی و منفعت طلبی در بین ملتی ریشه دار شود، نتیجه اش همین میشود که یک مشت آخوند شپشوی احمق تا عمق اتاق خواب شما هم نفوذ می کنند و هشتاد میلیون ایرانی را بازیچه باورهای فسیل شده خود می کنند.

گاهی اوقات فکر می کنم، باید مدتی بگذرد تا این نسل از ایرانیان خودخواه و منفعت طلب منقرض شوند و نسلی نو بیاید که موتور محرکه جامعه شود. از منافع شخصی بگذرد و به ایران بیاندیشد. خود را فدا کند تا آینده روشنی را برای نسل بعدی فراهم کند. دقیقا مثل همین حرفهایی که در ویدئو زیر زده میشود. می گوید: ما کشته میشویم، اجساد عزیزان مان را در کنار جاده و باغچه حیاط دفن می کنیم اما برای آینده کشورمان مبارزه می کنیم:

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
2 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها