خوشحالی چین و جمهوری اسلامی از گسترش کرونا

در هفته های شروع گسترش ویروس کرونا در جهان، ایران تبدیل به یکی از مراکز مهم ابتلا به این ویروس شده بود. دلایل بسیاری را میتوان به آن نسبت داد مثلا حکومت ابتدا آنرا انکار میکرد و با پنهان کاری سعی میکرد آتش زیر خاکستر را خاموش کند. با قرنطینه قم مخالفت میکرد و مانع بستن زیارتگاهها میشد. اما وقتی که ویروس گسترش قابل ملاحظه ای یافت آنرا به دشمنان نسبت داد و موضوع را امنیتی و سیاسی کرد.

بدون شک همه این عوامل در گسترش ویروس کرونا نقش داشتند ، اما یک مظنون اصلی ، وجود دارد که این بیماری را به ایران آورده و باعث وخیم تر شدن شیوع آن در بین جمعیت شد:
 شرکت هواپیمایی به ظاهر خصوصی که با سپاه پاسداران رژیم گره خورده و توسط آمریکا تحریم شده است ،
هواپیمایی ماهان: پروازهای بی وقفه به چین و از جمله ووهان ، حتی هفته ها بعد از همه گیر شدن این بیماری ادامه داشته است.
بهرام پارسایی ، عضو مجلس شورای اسلامی ، اخیراً  ماهان و سازمان هواپیمایی کشوری ایران را به عنوان مظنونان اصلی شیوع ویرانگر ویروس کرونا معرفی کرد. آنچه این سوء ظن ها را بدتر کرده است اظهارات متناقض و اطلاعات غلط از سوی مقامات و مدیران هواپیمایی است. در تاریخ 31 ژانویه ، دولت ایران تعلیق همه پروازها به و از چین را اعلام کرداما اطلاعات ورود و خروج ارائه شده توسط فرودگاه امام خمینی تهران ، و همچنین از طریق فرودگاه های چین نشان می دهد که پروازها توسط ماهان ایر بین هر دو کشور برای یک هفته کامل دیگر ادامه داشته است.
بااین حال حتی پس از این تاریخ حداقل 55 پرواز دیگر بین چین و تهران ثبت شده است.

ماجرای ماهان ایر نشانه وابستگی بی حد و حصر ایران به چین و نیاز به خوشحال کردن چین است. به گفته معاون وزیر بهداشت ، رضا ملک زاده ، از دلایل ادامه پروازها به چین ، روابط اقتصادی دو جانبه بود.
هر دو حکومت چین و جمهوری اسلامی از شیوع ویروس کرونا خوشحال هستند. چین موفق شده که قدرتمندترین اقتصادهای جهانی را به زمین بزند و آنها را تا مدتها فلج کند.

(در تصویر بالا رستورانی در چین بخاطر شیوع کرونا در امریکا و چین جشن گرفته است)

جمهوری اسلامی هم از دو جنبه خوشحال است. اول اینکه می بیند اوضاع اقتصادی دشمنان غربی اش وخیم شده و خسارات عظیمی به آنها وارد شده است . تصور کنید سپاه قدس برای کشتن یک امریکایی چقدر باید هزینه میکرد. اما به برکت ویروس کرونا حداقل 20000 امریکایی در نقاط مختلف امریکا کشته شدند.

دوم اینکه در داخل کشور، جمهوری اسلامی موفق شده چشم اعتراضات مردمی را بوسیله شیوع کرونا کور کند و فعلا سایه اعتراضات خیابانی را از سر خود کوتاه کند.

جمهوری اسلامی تمایل ندارد بحران کرونا در داخل کشور به این زودیها برطرف شود. همین که مطالبات مردم به زنده ماندن تقلیل یافته برای زمامداران این حکومت مذهبی بهترین هدیه الهی است.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
1 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها