خواننده اصلی ربنا شجریان نبود

من معمولا تلیویزیون مجاهدین را نمی بینم البته بجز برنامه پیک شادی، که آنهم از طریق یوتیوب دنبال می کنم ولی امروز همینطوری زدم کانال مجاهدین، یه آقایی را آورده بودند به نام طاهرزاده تا از خاطرات خودش با شجریان صحبت کند. این بشر معرکه بود! چنان خالی می بست که آدم از خنده روده بر میشد.

میگفت من با شجریان با هم در رادیو تلویزیون شاه همکار بودیم و هر وقت کمک میخواست از من می پرسید. بعد شروع کرد به بدگویی از دوران اختناق و استبداد زمان شاه که مخالف موسیقی بودند و پهلوی موسیقی را سرکوب میکرد و هنرمندان را زیر شکنجه قطعه قطعه میکرد اما من و شجریان مقاومت میکردیم.

بعد از انقلاب من به خارج کشور آمدم و شجریان هربار به آلمان می آمد یکراست می آمد سراغ من تا برایش تار بزنم! اینجور که این آدم حقه باز داشت تعریف میکرد ظاهران شجریان 300 بار سفر به آلمان داشته و هربار هم می آمده می رفته خانه این شخص چون نمی خواسته پول هتل بدهد.

این شخص می گفت در این ملاقاتها کم کم عکس شهدای مجاهدین را به او نشان دادم و او خیلی متاثر شد و از همانجا علاقه اش به سازمان و برادر مسعود زیادتر شد تا اینکه ترتیب ملاقات او را با برادران سازمان و همچنین خانم مرضیه دادم و کم کم ایشان روزی به من گفت: فلانی، من خیلی از خانم رجوی خوشم میاد ببین میتونی ترتیب این ملاقات رو بدی؟ من این قضیه را به سازمان اطلاع دادم و در روز ملاقات تار خودم را هم بردم و سه نفری تا صبح زدیم و خواندیم و کیف کردیم!

این شخص مفنگی میگفت دعای ربنا را در اصل شجریان نخواند بلکه برادر مسعود آنرا خوانده بود داده بود به شجریان از رویش تمرین کنه ولی قطب زده آنرا دزدید و در رادیو پخش کرد.

حیف که نتوانستم ویدئو این جفنگیات را تهیه کنم. واقعا هیچ طنزی نمیتوانست جای آنرا به این خنده داری پر کند.

به اشتراک بگذارید:
0 0 رای
ارزیابی این پست
3 نظر
قدیمی ترین
تازه ترین پر رای ترین
بازخوردهای درون متنی
همه نظرها